Skupina Ponk nominována na cenu německé kritiky

Skupina Ponk nominována na cenu německé kritiky

Brněnské trio Ponk je se svým aktuálním albem Diedina nominováno v kategorii World music na prestižní světovou cenu německé kritiky Preis der Deutschen Schallplatten Kritik. 

Po získání žánrového Anděla, kterého si Ponk odnesli za debut Postfolklor, se jedná o další významné ocenění jejich snahy o svěží a moderní pojetí World Music. Hodnotícím kritériem bývá standardně kromě hudební a zvukové kvality i úroveň grafické prezentace. Ponk vsadil na neotřelý 3D pop-up koncept vesnice s typickými postavami a jevy, vztahujícími se koncepčně k jednotlivým písním.

Mezinárodně respektované ocenění je udělováno čtvrtletně, vyhlášení výsledků je naplánováno na 15. května a mezi dalšími nominovanými jsou například několikanásobní držitelé Grammy Kronos Quartet nebo zpěvačka Leyla McCalla.

(Z našeho archivu si můžete poslechnout rozhovor se zpěvákem a houslistou Ponku Michalem Krystýnkem, který vedla Anežka Wiewiorková.)

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro flétnu, violu a basso continuo D dur - Allegro assai; Autor: Leclair Jean-Marie; Soubor: Trio Elvetico
02:00Z archivu vzdělávacích...
02:23Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:46Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Regiony

Regiony

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music