Colours of Ostrava 2018: Full Moon Stage

Colours of Ostrava 2018: Full Moon Stage
5. května 2018 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

K festivalu Colours of Ostrava bude i letos patřit scéna hudebního časopisu Full Moon. Vystoupí na ní například britský hudebník John Parish, známý ze spolupráce se zpěvačkou PJ Harvey.

Hudební magazín Full Moon svou vlastní scénu na festivalu Colours of Ostrava spravuje už šestým rockem. Letos tato scéna nabídne pestrý program od od decentního popu až k temné experimentální elektronice. Chybět nebudou folklorní ozvěny, krautrock nebo hip hop. „Letos se povedlo dát dohromady možná nejpestřejší sestavu, která se na Full Moon Stage dosud objevila,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor magazínu Full Moon.

Program stojí z větší části na jménech z české hudební scény. „Domácí scéna je v posledních letech na tak vysoké úrovni, že bychom klidně mohli představit tři srovnatelně objemné a zajímavé programy,“ říká Pařízek. Celý program Full Moon Stage zahájí Acute Dose a dále vystoupí skupiny Sýček, Jaro, Baro Chandel, Core Belief, Billow nebo Beps’n’Johnnies. Jedním z ústředních bodů celého programu bude už tradiční spojení filmu se živou hudbou – temní industriální elektronici Tábor radosti doprovodí slavný snímek Nosferatu z roku 1922 zbrusu novou hudbou, složenou přímo pro tuto příležitost. Na scéně dále vystoupí tři slovenské skupiny: Nvmeri, Diego a Modré hory.

Světovou scénu budou na Full Moon Stage zastupovat: Dálava (USA), Jane Weaver (UK), John Parish (UK), Jozef Van Wissem (NL), King Khan & The Shrines (DE/CAN) a Trupa Trupa (PL).

 

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web