Colours of Ostrava 2018: Full Moon Stage

Colours of Ostrava 2018: Full Moon Stage
5. května 2018 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

K festivalu Colours of Ostrava bude i letos patřit scéna hudebního časopisu Full Moon. Vystoupí na ní například britský hudebník John Parish, známý ze spolupráce se zpěvačkou PJ Harvey.

Hudební magazín Full Moon svou vlastní scénu na festivalu Colours of Ostrava spravuje už šestým rockem. Letos tato scéna nabídne pestrý program od od decentního popu až k temné experimentální elektronice. Chybět nebudou folklorní ozvěny, krautrock nebo hip hop. „Letos se povedlo dát dohromady možná nejpestřejší sestavu, která se na Full Moon Stage dosud objevila,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor magazínu Full Moon.

Program stojí z větší části na jménech z české hudební scény. „Domácí scéna je v posledních letech na tak vysoké úrovni, že bychom klidně mohli představit tři srovnatelně objemné a zajímavé programy,“ říká Pařízek. Celý program Full Moon Stage zahájí Acute Dose a dále vystoupí skupiny Sýček, Jaro, Baro Chandel, Core Belief, Billow nebo Beps’n’Johnnies. Jedním z ústředních bodů celého programu bude už tradiční spojení filmu se živou hudbou – temní industriální elektronici Tábor radosti doprovodí slavný snímek Nosferatu z roku 1922 zbrusu novou hudbou, složenou přímo pro tuto příležitost. Na scéně dále vystoupí tři slovenské skupiny: Nvmeri, Diego a Modré hory.

Světovou scénu budou na Full Moon Stage zastupovat: Dálava (USA), Jane Weaver (UK), John Parish (UK), Jozef Van Wissem (NL), King Khan & The Shrines (DE/CAN) a Trupa Trupa (PL).

 

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web