Zvíře jménem podzim – rozhovor s Jakubem Königem o albu Září

Zvíře jménem podzim – rozhovor s Jakubem Königem o albu Září
16. listopadu 2019 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Do podzimního příběhu mezi psy a vlky nás vtáhne skupina Zvíře jménem podzim na svém druhém albu Září. S jejím kapelníkem Jakubem Königem budeme hovořit v pořadu Jak se vám líbí v pátek 22. listopadu 2019.

Skupina Zvíře jménem podzim měl být původně pouze jednorázový projekt Jakuba Königa, dříve známého ze skupiny Obří broskev nebo z písničkářského projektu Kittchen. Ve Zvířeti jménem podzim Jakub kolem sebe shromáždil osobnosti z české alternativní scény od folku po elektroniku. Nyní skupina, která náladou některých svých písní připomíná například Bratry Orffy, vydala oproti původnímu očekávání své druhé album s názvem Září.

Oproti debutovému albu Zvíře jménem podzim z roku 2017 přibylo na novince elektronických zvuků, což je především práce producenta Jonatana Pastirčáka (Pjoniho). Kromě toho se v některých písních setkáme i s prvky hip hopu.

Album Září se skládá ze dvou polovin, nazvaných Vlčí a Psí. Tato slova označují nejen dva blízké a přitom odlišné živočišného druhy, ale také dva principy, které má každý z nás v sobě.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web