Shai Maestro Trio na JazzFestu v Brně

19. března 2013 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Hostem festivalu JazzFestBrno bude letos také izraelský pianista Shai Maestro. Vystoupí se svým triem v úterý 23. dubna v Divadle Husa na provázku v Brně.

Pianista Shai Maestro se narodil v roce 1987. Na klavír začal hrát jako pětiletý a jazzem byl poprvé okouzlen, když mu bylo osm. Na střední škole úspěšně skloubil studium jazzu a klasické hudby a už tehdy získal plné stipendium na pětitýdenní letní program na slavné Berklee College of Music v Americkém Bostonu, a to na dva po sobě jdoucí roky. Poté se na Berklee přihlásil ke standardnímu čtyřletému studijnímu programu a opět získal plné stipendium. Kromě toho studovat jazzový a klasický klavír na v Jeruzalémě a věnoval se také indické hudbě a konkrétně hře na tabla.

České publikum Shai Maestra poprvé zaregistrovalo jako spoluhráče slavnějšího izraelského kontrabasisty Avishaie Cohena, s nímž se v Brně v rámci JazzFestu představil v roce 2012. Letos se na Moravu vrací. Koncert jeho tria se koná 23. dubna v Divadle Husa na provázku. Více informací najdete na webu www.jazzfestbrno.cz.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web