Rez Abbasi se vrací na JazzFestBrno

18. března 2013 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

V rámci festivalu JazzFestBrno vystoupí v pátek 19. dubna 2013 v sále Semilasso v Brně pákistánský kytarista Rez Abbasi se svým triem. Na JazzFestu hrál už v roce 2009. Letos kromě Brna vystoupí také v Praze, a to 17. dubna v klubu Jazz Time. * Abbasiho si představíme v pondělí 18. března od 14.30 v profilové rubrice Třikrát z Proglasu.

Kytarista Rez Abbasi se sice narodil v Pákistánu, ale už 20 let žije a působí ve Spojených státech. Hraje mimo jiné jazz s prvky etnické hudby a za své vzory v tom považuje Johna Coltranea nebo Duka Elligntona.

Právě syntézu jazzu s indickou hudbou předvedl Abbasi na festivalu JazzFestBrno v roce 2009. Nyní se do Česka vrací s komornějším projektem, s triem, které založil v loňském roce. Po kytaristově boku v něm hrají basista John Hébert a bubeník Satoshi Takeishi.

Na albu Continuous Beat, které trio vydala loni na podzim, se klasický jazzový repertoár prolíná s kytarovými efekty a s elektronickými zvuky. „Chtěl jsem překvapit posluchače novou zkušeností z pohledu kytarového tria,“ říká Abbasi.

Vedle tria má kytarista i další projekty – spolupracuje například se saxofonistou Rudreshem Mahanthappou a v jeho starší kapele hrál významnou roli vibrafon.

Stránky Reze Abbasiho: http://www.reztone.com/.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web