Rez Abbasi se vrací na JazzFestBrno

18. března 2013 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

V rámci festivalu JazzFestBrno vystoupí v pátek 19. dubna 2013 v sále Semilasso v Brně pákistánský kytarista Rez Abbasi se svým triem. Na JazzFestu hrál už v roce 2009. Letos kromě Brna vystoupí také v Praze, a to 17. dubna v klubu Jazz Time. * Abbasiho si představíme v pondělí 18. března od 14.30 v profilové rubrice Třikrát z Proglasu.

Kytarista Rez Abbasi se sice narodil v Pákistánu, ale už 20 let žije a působí ve Spojených státech. Hraje mimo jiné jazz s prvky etnické hudby a za své vzory v tom považuje Johna Coltranea nebo Duka Elligntona.

Právě syntézu jazzu s indickou hudbou předvedl Abbasi na festivalu JazzFestBrno v roce 2009. Nyní se do Česka vrací s komornějším projektem, s triem, které založil v loňském roce. Po kytaristově boku v něm hrají basista John Hébert a bubeník Satoshi Takeishi.

Na albu Continuous Beat, které trio vydala loni na podzim, se klasický jazzový repertoár prolíná s kytarovými efekty a s elektronickými zvuky. „Chtěl jsem překvapit posluchače novou zkušeností z pohledu kytarového tria,“ říká Abbasi.

Vedle tria má kytarista i další projekty – spolupracuje například se saxofonistou Rudreshem Mahanthappou a v jeho starší kapele hrál významnou roli vibrafon.

Stránky Reze Abbasiho: http://www.reztone.com/.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web