Mezinárodní skupina Mamatohe vydává u Animal Music

5. září 2016 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

U jazzového vydavatelství Animal Music právě vychází první album česko-mexicko-argentinské skupiny Mamatohe. Jejími členy jsou mimo jiné čeští muzikanti Marcel Bárta a Tomáš Liška.

Unikátní spojení českých a latinskoamerických jazzových hudebníků představuje kvartet označený akronymem MAMATOHE. Skupina vznikla v roce 2011 a v roce 2012 absolvovala turné v Mexiku i v Evropě. Čeští zástupci, kontrabasista Tomáš Liška a saxofonista Marcel Bárta, v ní spojili své síly s mexickým klavíristou Markem Aanderudem a s argentinským bubeníkem Hernanem Hechtem.

V samotném závěru svého úspěšného mezinárodního turné kvartet natočil ve studiu Sono Records velké množství materiálu, k němuž se v roce 2016 Tomáš Liška se zvukovým mistrem Milanem Cimfem vrátili a připravili kolekci toho nejlepšího k vydání na prvním a dost možná i posledním albu tohoto výjimečného souboru. Album obsahuje autorský repertoár všech členů souboru, především skladby Marcela Bárty a skladby vzešlé ze společné improvizace.

https://www.facebook.com/mamatohe/

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Regiony

Regiony

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music