Marie Rottrová, Jackie Venson a SBB na Valašském špalíčku

Marie Rottrová, Jackie Venson a SBB na Valašském špalíčku
28. prosince 2018 Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Letní festivaly pomalu odtajňují své programy pro rok 2019. Valašský špalíček, který probíhá ve Valašském Meziříčí v červnu, zahájí Marie Rottrová. Hosty ročníku 2019 budou také americká bluesová zpěvačka Jackie Venson nebo polská legenda SBB s Józefem Skrzekem.

Sedmatřicátý ročník folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček ohlašuje první jména a spouští předprodej prvních vstupenek ruku v ruce s vánoční akcí. Festival, jenž se uskuteční ve dnech 20. až 22. června 2019 opět v malebném prostředí zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí, zahájí Marie Rottrová a její hosté. Třiapůlhodinový program bude mít název Lady Soul a přátelé.

Druhým významným interpretem, kterého nabízí dramaturgie festivalu, je legendární polská rocková skupina SBB, kterou v roce 1971 založil multiinstrumentalista Józef Skrzek. Kapela zahraje na Valašském špalíčku v původní sestavě: Józef Skrzek, Apostolis Anthimos a Jerzy Piotrowski, který se po letech vrací z USA do své domovské skupiny.

Návrat do Valašského Meziříčí hlásí také někdejší festivalový objev Texasanka Jackie Venson, dále Vladimír Mišík s kapelou ETC…, Luboš Andršt s Energitem, Ivan Hajniš & The Primitives Group, Peter Bonzo Radványi, tentokrát s trnavskou big beatovou legendou Breakers, i charismatický slovenský zpěvák Jožo Barina & His Rock Band. Poprvé na Valašském špalíčku vystoupí žánrová legenda Lipa & Andršt Blues Band a připomene zde 35 let alba Blues z lipového dřeva.

Milovníci kvalitní hudby se mohou těšit také na The Players, jednu z prvních významných bigbeatových formací na Slovensku, a také na účastníky legendárního 2. Čs. beatového festivalu 1968, slovenské The Stings v původní sestavě. Premiérově zahraje v Česku bluesový kvintet anglického klávesisty, zpěváka a skladatele Nicka Steeda.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music