Marie Rottrová, Jackie Venson a SBB na Valašském špalíčku

Marie Rottrová, Jackie Venson a SBB na Valašském špalíčku

Pořad v souvislostech


Koncert skupiny Bizarre Band ze studia
Budeme vysílat

Pozvánka na festival Ibérica 2019
Rozhovor s polskou skupinou Blackberry Brothers
Novinky vydavatelství Indies Scope
Vysílali jsme


Rozhovor s australskou zpěvačkou Cash Savage

Pozvánka na festival Okolo Třeboně 2019

Pozvánka na finále Porty 2019
Audioarchiv
28. prosince 2018 Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Letní festivaly pomalu odtajňují své programy pro rok 2019. Valašský špalíček, který probíhá ve Valašském Meziříčí v červnu, zahájí Marie Rottrová. Hosty ročníku 2019 budou také americká bluesová zpěvačka Jackie Venson nebo polská legenda SBB s Józefem Skrzekem.

Sedmatřicátý ročník folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček ohlašuje první jména a spouští předprodej prvních vstupenek ruku v ruce s vánoční akcí. Festival, jenž se uskuteční ve dnech 20. až 22. června 2019 opět v malebném prostředí zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí, zahájí Marie Rottrová a její hosté. Třiapůlhodinový program bude mít název Lady Soul a přátelé.

Druhým významným interpretem, kterého nabízí dramaturgie festivalu, je legendární polská rocková skupina SBB, kterou v roce 1971 založil multiinstrumentalista Józef Skrzek. Kapela zahraje na Valašském špalíčku v původní sestavě: Józef Skrzek, Apostolis Anthimos a Jerzy Piotrowski, který se po letech vrací z USA do své domovské skupiny.

Návrat do Valašského Meziříčí hlásí také někdejší festivalový objev Texasanka Jackie Venson, dále Vladimír Mišík s kapelou ETC…, Luboš Andršt s Energitem, Ivan Hajniš & The Primitives Group, Peter Bonzo Radványi, tentokrát s trnavskou big beatovou legendou Breakers, i charismatický slovenský zpěvák Jožo Barina & His Rock Band. Poprvé na Valašském špalíčku vystoupí žánrová legenda Lipa & Andršt Blues Band a připomene zde 35 let alba Blues z lipového dřeva.

Milovníci kvalitní hudby se mohou těšit také na The Players, jednu z prvních významných bigbeatových formací na Slovensku, a také na účastníky legendárního 2. Čs. beatového festivalu 1968, slovenské The Stings v původní sestavě. Premiérově zahraje v Česku bluesový kvintet anglického klávesisty, zpěváka a skladatele Nicka Steeda.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Rickem Derringerem

DerringerRickPoslechněte si rozhovor s americkým kytaristou Rickem Derringerem.

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music