Zveme na festivaly, koncerty a akce

Zveme na festivaly, koncerty a akceJsme mediálními partnery významných festivalů (MFF Strážnice, Chodské slavnosti, Slovácký rok, Mezinárodní dudácký festival Strakonice, F-scéna, Kubešova Soběslav apod.). Na těchto stránkách přinášíme podrobné informace ö festivalových programech, které nabízíme také ve vysílání.

Rádi se s vámi podělíme také o informace o koncertech a akcích cimbálových muzik, folklorních souborů a koncertů dechových hudeb. Pozvánky nabízíme v dopoledních Voničkách (pondělí - sobota v 10.30).

Vonička lidových písní: pozvánka na koncert BROLN ve Strání

Vonička lidových písní: pozvánka na koncert BROLN ve Strání

24. listopadu 2022, 11:00

U příležitosti 70. výročí založení Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů se v neděli 27. listopadu 2022 od 16 hodin uskuteční v nově zrekonstruovaném Kulturním domě Květná slavnostní koncert BROLNu s jeho sólisty a domácími spolky. Pořadatelé (Český rozhlas Brno, Český rozhlas Zlín a Obec Strání) zvou do příjemného prostředí koncertního sálu v Květné. V rámci programu předáme ocenění Cimbálové muzice Vlasty Grycové za vítězství v hitparádě lidových písní Radia Proglas - Zlatý výběr Folklorní sedmičky.

Vonička lidových písní: pozvánka na Hudecké dny v Břeclavi

Vonička lidových písní: pozvánka na Hudecké dny v Břeclavi

22. listopadu 2022, 14:08

Ve středeční Voničce lidových písní v Dopoledním proudu od 10.30 naše posluchače rádi pozveme na Podluží na třicátý sedmý ročník Hudeckých dní – tradiční akci po léta spojenou se jménem legendárního strážnického primáše Slávka Volavého, na jehož počest byl festival Jožkou Kobzíkem založen. Nadcházející víkend, přesněji v pátek 25. a v sobotu 26. listopadu bude v Kulturním domě Na Obecní ve Staré Břeclavi příležitost si od půl osmé večer poslechnout špičkové soubory a cimbálové muziky celého Slovácka (a nejen to).

Vonička lidových písní: oslava devadesátin zakladatelky Klebetníčku Marie Pachtové

3. listopadu 2022, 14:59

Páteční půlhodinku Voničky lidových písní  od 10.30 hodin s radostí věnujeme neuvěřitelnému životnímu jubileu jedné z nejvýraznějších představitelek hanáckého folkloru, paní magistře Marii Pachtové. „Tetička Pachtová“, jak ji s úctou a respektem oslovují Hanáci, v sobotu 5. listopadu oslaví krásné 90. narozeniny.

Vonička: pozvánka na přehlídku dětských souborů Na lidovú notečku

Vonička: pozvánka na přehlídku dětských souborů Na lidovú notečku

27. října 2022, 13:07

Jste zváni na jubilejní 10. ročník přehlídky dětských folklorních souborů s názvem Na lidovú notečku. Tradiční akce se uskuteční v sobotu 5. listopadu 2022 od 15.00 v Kulturním centru Semilasso. Účinkují dětské folklorní soubory Jatelinka z Moravské Nové Vsi, Javorníček z Brna, Laštověnka ze Žarošic a „domácí“ Ondrášek z Brna.

Vonička lidových písní: pozvánka na představení Brněnského Valášku

Vonička lidových písní: pozvánka na představení Brněnského Valášku

27. října 2022, 12:21

Dětský folklorní soubor Brněnský Valášek vás zve na celosouborové představení s názvem Na téj lúce zelenéj. Akce se koná v sobotu 5. listopadu 2022 od 16.00 hodin v Dělnickém domě na Jamborově 65 v Brně-Juliánově. Následuje od cca 18.30 Martinská zábava s besedou u cimbálu s Velkou cimbálovou muzikou Brněnského Valášku a s hostující Musicou Folkloricou.

Vonička: pozvánka na 16. světový cimbálový kongres

Vonička: pozvánka na 16. světový cimbálový kongres

25. října 2022, 16:12

Ve středeční Voničce lidových písní vás zveme na Cimbalom World Congress neboli Světový kongres cimbalistů. Bude zahájen ve středu 26. října v 19.00 v sále kulturního domu ve Valašském Meziříčí slavnostním koncertem cimbalistů-konzervatoristů, předních reprezentantů české cimbálové školy.

Vonička pro milovníky dechovky: pozvánka na výroční koncert Mistříňanky

Vonička pro milovníky dechovky: pozvánka na výroční koncert Mistříňanky

19. října 2022, 10:22

Čtvrteční a sobotní Vonička pro milovníky dechovky dopoledne od 10.30 zve příznivce tohoto hudebního žánru na výroční koncert Mistříňanka: 55 let na sobotu 22. října od 17.30 do Kulturního domu v Hodoníně. Pod heslem „hrajeme ze srdce“ se můžete těšit na koncert své oblíbené dechové hudby v čele s kapelníkem Františkem Pavlušem, se zpěvačkami Dominikou a Štěpánkou Pavlušovými a zpěváky Janem Olexou, Ivo Drobiličem a Vítem Noskem. Ke každé zakoupené vstupence dostanete navíc jako dárek CD Mistříňanky podle vlastního výběru. 

Vonička lidových písní: pozvánka na koncert k 35. výročí CM Pavla Múčky

Vonička lidových písní: pozvánka na koncert k 35. výročí CM Pavla Múčky

23. září 2022, 10:00

Ve Voničce lidových písní v pondělí 26. září posluchače rádi pozveme na koncert k 35. výročí založení Cimbálové muziky Pavla Múčky, který se uskuteční v sobotu 1. října 2022 od 19 hodin v Kulturním domě Strážničan ve Strážnici. Spolu s hostiteli vystoupí i hosté: Magdalena Múčková, Jana Múčková, Jitka Novotná a Cimbálová muzika České filharmonie Praha.

Vonička lidových písní: pozvánka na žehnání nového alba Horácké muziky

Vonička lidových písní: pozvánka na žehnání nového alba Horácké muziky

4. září 2022, 20:15

Populární Horácká muzika ze Ždáru nad Sázavou vydává nové album Pocta sv. Janu Nepomuckému. V rámci Malé pouti do Santiniho kostela v obci Obyčtově na Žďársku v neděli 11. září se koná slavnostní mše a od 18.00 koncert spojený s žehnáním nového CD. Upoutávku na album si poslechněte ve Voničce lidových písní v pondělí 5. září od 10.30.

Vonička pro milovníky dechovky: pozvánka na 20. Oblastní přehlídku dechových hudeb do Košťálova

Vonička pro milovníky dechovky: pozvánka na 20. Oblastní přehlídku dechových hudeb do Košťálova

29. srpna 2022, 16:00

Čtvrteční a sobotní Vonička pro milovníky dechovky zve příznivce toho hudebního žánru na tradiční Oblastní přehlídku dechových hudeb  na první zářijovou sobotu 3. září do Košťálova v Českém ráji. V rámci již dvacátéhoi jubilejního ročníku košťálovské přehlídky v sobotním odpoledni od čtrnácti hodin vystoupí v hasičském areálu Pod Kozlovem mimo jiných pořadatelská Dechová hudba Táboranka spolu s hostujícími dechovkami Švitorkou z Mělníka a Túfarankou ze Šakvic; dále vystoupí Mažoretky Střediska volného času Sluníčko z Lomnice a Orientální tanečnice Košťálov.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Sonáta pro klavír As dur "Návrat do Paříže" (Le retour a Paris) op. 64 C 221 - Allegro non troppo ed espressivo; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Tůma Jaroslav - klavír
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Studna slova (Rádio 7)

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web