Zveme na festivaly, koncerty a akce

Zveme na festivaly, koncerty a akceJsme mediálními partnery významných festivalů (MFF Strážnice, Chodské slavnosti, Slovácký rok, Mezinárodní dudácký festival Strakonice, F-scéna, Hraj, kapelo, hraj!, Kubešova Soběslav apod.). Na těchto stránkách přinášíme podrobné informace ö festivalových programech, které nabízíme také ve vysílání.

Rádi se s vámi podělíme také o informace o koncertech a akcích cimbálových muzik, folklorních souborů a koncertů dechových hudeb. Pozvánky nabízíme v dopoledních Voničkách (pondělí - sobota v 10.30, sobota 18.30).

Napište nám (folklor@proglas.cz, dechovka@proglas.cz), nebo vyplňte jednoduchý formulář a pozvánka se dostane do vysílání!

Bystřický masopust se zabijačkou

Bystřický masopust se zabijačkou

20. února 2017

V sobotu 25. února 2017 od 10 hod. na Zámeckém náměstí můžete ochutnat horkou zabijačkovou polévku přímo z kotle, jitrnice, jelita, tlačenku, klobásy i další voňavé speciality. Po dobrém jídle vám dopoledne zpestří vystoupení bystřických folklorních souborů a malé děti pobaví vystoupení kejklířů. Průvod maškar vyrazí z náměstí hned po skončení programu.

Jubilejní Festival masopustních tradic ve Strání

Jubilejní Festival masopustních tradic ve Strání

20. února 2017

Festival masopustních tradic probíhá ve Strání vždy na přelomu února a března již od roku 1987. Začíná vždy v pátek, pět dnů před Popeleční středou a končí v úterý masopustní obchůzkou, při které tančí „fašančáré“ všech věkových kategorií mečový tanec Pod šable. Tento festival je největším festivalem masopustních tradic v České republice, v letošním roce se koná jubilejní třicátý ročník

Fašanková zábava s Brněnským Valáškem 2017

Fašanková zábava s Brněnským Valáškem 2017

20. února 2017

Zveme vás na tradiční fašankovou zábavu s brněnským dětským národopisným souborem.

 81. Pošumavský věneček

81. Pošumavský věneček

8. února 2017

V sobotu 11. února 2017 se opět po roce rozzáří pražský Národní dům pestrobarevnými chodskými kroji při 81. Pošumavském věnečku.

46. valašský bál souboru Kašava

46. valašský bál souboru Kašava

2. února 2017

46. valašský bál souboru Kašava se koná v sobotu 4. února 2017 od půl osmé večer naposledy v kulturním sále v Lukově.

Soutěž o vstupenky na představení Brněnského Valášku

Soutěž o vstupenky na představení Brněnského Valášku

28. listopadu 2016

Dětský národopisný soubor Brněnský Valášek srdečně zve na představení s názvem Pote chlapci k nám. Chcete si zasoutěžit o vstupenky na představení?

Souznění 2016

Souznění 2016

24. listopadu 2016

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění se koná ve dnech 8. – 11. prosince 2016. Během čtyř dnů nabídne několik žánrově rozmanitých koncertů a zajímavý doprovodný program. Letošní 18. ročník se bude konat na pěti různých místech Moravskoslezského kraje.

Vychází sbírka lidových písní z Plzeňska

Vychází sbírka lidových písní z Plzeňska

22. listopadu 2016

V sobotu 26. listopadu bude v kulturním centru Papírna poprvé představena sbírka, oživující neznámé hudební tradice regionu – Plzeňské písně. Bohatě ilustrovanou knihu s vloženými CD a DVD podpořilo více než 250 přispěvatelů, kteří se na její vydání složili prostřednictvím serveru Startovač. Křestem knihy vyvrcholí dvouletý projekt, za nímž stojí členové souboru Lidová muzika z Chrástu.

Púčik slaví čtvrtstoletí

Púčik slaví čtvrtstoletí

14. listopadu 2016

Slavnostní koncert folklorního souboru Púčik z Brna u příležitosti 25. výročí činnosti se koná ve čtvrtek 17. listopadu 2016 v Mahenově divadle v Brně. Účinkují tanečníci za doprovodu cimbálové muziky souboru a také pěvecký sbor Kočičí jazýčci. Začátek koncertu je v 19 hodin.

Mladí ladí folklor

Mladí ladí folklor

9. listopadu 2016

Cimbálová muzika Kordulka s primášem Michalem Jelénkem v následujích dnech a týdnech představí svůj projekt MLADÍ LADÍ FOLKLOR. V rámci něj přípravný tým oslovil několik mladých zpěváků z regionu a tři dětské cimbálové muziky, se kterými se uplynulý víkend na sv. Hostýně pilně připravovali na sérii koncertů, v jehož závěru vystoupili všichni zpěváci a muzikanti ve zkráceném programu.