Jak se vám líbí: Story Mariana Zimy

Jak se vám líbí: Story Mariana Zimy
7. května 2021 Aktuality, Blues, Jazz Autor: Milan Tesař

Zajímavý způsob prezentace svých písní zvolil slovenský skladatel, textař a hudebník Marian Zima. Pod hlavičkou svého projektu Story vydává jednotlivé písně, zpravidla vždy s jiným sólovým zpěvákem. V jeho skladbách se tak představili například Peter Lipa nebo Pavol Hammel. Rozhovor s Marianem Zimou připravil do pořadu Jak se vám líbí Martin Kyšperský.

Marian Zima říká, že písně jsou jako děti: „Je třeba je přivést na svět, obléci je podle počasí a najít jim správné kamarády. A potom si už každé žije vlastním životem a vydá se svou cestou.“ Po několika vydaných singlech shrnul Marian Zimy tvorbu skupiny Story na bezejmenném čtyřpísňovém EP. Ve skladbě Bojím sa nočných zvonení zpívá Peter Lipa, skladbu Z knihy receptov nazpíval Peter Remiš ze skupiny Slniečko, šestiminutovou Keď sa nikto nedíva interpretuje Pavol Hammel a jako host v ní hraje bluesový kytarista René Lacko. Ten se pak objevuje i na novějším singlu Continuum. Úplnou novinkou v tvorbě Mariana Zimy je pak píseň Potlesk v stoji, do které si skladatel přizval Milana Kňažka. 

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web