Hypnotix Bum Bum – třetí album skupiny Muff

8. května 2016 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Tři roky po ceněném albu Vol.2 přichází pětice nejen jazzových experimentátorů Muff se svou další nahrávkou Hypnotix Bum Bum. „Chtěli jsme se zas posunout o kus dál v neortodoxních výletech do různých světů, příběhů industriálních i lyrických,“  říká k novince saxofonista Marcel Bárta, vedle klávesisty Jakuba Zitka jedna ze dvou vůdčích osobností skupiny.

Hravý název alba vychází ze závěrečné kompozice Jakuba Zitka. Ten je tentokrát podepsán pod autorstvím čtyř skladeb, zatímco zbývajících šest složil Marcel Bárta. „Skladby vždy pojmenováme intuitivně. Názvy jsou často  spojeny s náladou skladby, jejím groovem či pocitem, který se objevil při jejím vzniku,“ říká.

Třetí album skupiny Muff obsahuje sedm zcela nových a tři starší skladby a vzniklo jako koncertní záznam. „Studio sice nabízí více barev a technologických možností, ale koncert je vždy spontánnější a energičtější. Navíc si o živou nahrávku říkali i naši fanoušci. Svým způsobem to ovšem byla trochu odvaha – kapely, které se rozhodnou pro živák, často nahrají několik koncertů a výsledek z jejich záznamů sestříhají. Ale my jsme měli jen jednu možnost, a navíc jsme na tom koncertě čtyři skladby hráli úplně poprvé. Jsme proto opravdu rádi, že se to celé povedlo,“ říká Bárta.

Nahrávka, která přináší více než sedmdesátiminutový záznam, byla pořízena 20. listopadu 2015 v prostoru Dejvické klubovny a postarali se o ni zvukaři Derek Saxenmeyer a Fratišek Kliment. Závěrečný mix a mastering pak ve studiu Cyberbaobab provedl Miroslav Chyška. Právě v Dejvické klubovně skupina album oficiálně představí 19. května 2016.

(Oficiální tisková zpráva)

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web