Jazzový Muff vydává první album

2. června 2010 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Na značce Animal Music právě vyšlo dlouho očekávané debutové album kapely Muff, která na české jazzové scéně setrvává s přestávkami již 10 let. V jejím čele stojí saxofonista Marcel Bárta, kterého můžete znát například ze skupin Vertigo Quintet nebo NUO.

Kapela Muff přináší na debutovém albu osobitý, poněkud syrový zvuk a originální kompozice saxofonisty Marcela Bárty, klávesisty Jakuba Zitka a kytaristy Jiřího Šimka. Hudba kapely MUFF se pohybuje na pomezí jazzu, rocku a elektroniky, má silný emoční náboj, velké dynamické rozpětí, vedle saxofonu Marcela Bárty zde zaznívají Zitkovy klávesy, samply a rádio a Šimkovy poletující kytarové zvuky a efekty, to vše podepřeno hutnou rytmikou baskytaristy Jakuba Vejnara a bubeníka Romana Víchy. Úderné skladby jako Zappelig, Ufofka nebo Plastic People (obsahující samplovanou výpověď jednoho ze svědků nechvalně proslulého soudního procesu s Plastic People of the Universe v 70. letech minulého století) střídají psychedelické plochy skladeb s pomalým tempem, jako Here And There nebo Tamaleja. Pestrá směs žánrů, okořeněná vtipem a hudebními i mimohudebními výlety bez hranic, je na české hudební scéně unikátní.

Album bylo nahráno ve studiu Svárov ve spolupráci se zvukovým mistrem Lukášem Martinkem, mix provedl Milan Cimfe ve studiu Sono Records, mastering Gene Paul ve studiu DB Plus v New Yorku. Obal alba je dílem grafika Aleše Najbrta a fotografa Adama Holého.

Skupinu MUFF tvoří Marcel Bárta (saxofony), Jakub Zitko (klávesy, samply), Jiří Šimek (kytara, efekty), Jakub Vejnar (baskytara) a Roman Vícha (bicí).

(Oficiální tisková zpráva)

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web