Hudební ceny Vinyla představí průřez domácí scénou

9. září 2016 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Hudební ceny Vinyla opět představí aktuální průřez domácí hudební scénou. Během čtyř podzimních koncertních večerů zahraje v Praze a Brně celkem deset kapel a interpretů. První z večerů proběhne v Brně 16. září 2016.

„Letošní koncertní večery Ozvěny Vinyly jsme se rozhodli rozšířit a polovinu z nich uspořádat v Brně. Zdá se nám, že domácí hudební scéně se opravdu daří a je na co upozorňovat,“ vysvětluje za koordinátory Vinyly Pavel Uretšlégr. „Základní koncept dramaturgie všech večerů opět vychází z širších i užších nominací cen Vinyla 2015.  Uvědomuje si limity, jaké s sebou nese každé oceňování, proto chceme dát prostor i kapelám, které produkují výraznou autorskou hudbu, ale výroční nominace jim třeba těsně unikly.“

První z koncertních večerů se uskuteční v Brně (klub Praha v Brně). V pátek 16. září zahrají ROLE a AID Kid. O týden později pak na stejném místě vystoupí Places a Děti mezi reprákama. Pražská polovina koncertních večerů Vinyly se uskuteční v listopadu a prosinci v Café v lese.

Série koncertů předznamenává VI. ročník hudebních cen Vinyla. Během října bude Radou cen vybrána finální porota letošního ročníku. Již během léta došlo ke každoroční obměně samotné Rady. Viktora Paláka, kterému skončil jeho čtyřletý mandát, nahradil Miloš Hroch (Radio Wave, Respekt, Lidové noviny). „Miloše Hrocha navrhl sám Viktor Palák, jeho návrhem pak potvrdili všichni současní členové Rady,“ komentuje změnu v Radě Pavel Uretšlégr.

Vinyla Live - BRNO

klub PRAHA

16. 9. 2016 (Brno)

ROLE

Aid Kid

 

23. 9. 2016 (Brno)

Děti mezi reprákama

Places

Vinyla Live - PRAHA

Café v Lese

 

26. 11. 2016 (Praha)

Rutka Laskier

V0nt

Tábor radosti

 

9. 12. 2016 (Praha)

Orient

Dizzock

VOLE

 

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music