Vložte kočku a Nylon Jail získali cenu Vinyla

Vložte kočku a Nylon Jail získali cenu Vinyla
27. února 2014 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Ve středu 26. února byli v brněnském klubu Fléda vyhlášeni vítězové 3. ročníku hudebních cen Vinyla. Za Desku roku kritici zvolili nahrávku Seat od skupiny Vložte kočku. Objevem roku se stali Nylon Jail. Počinem roku pak projekt Piana na ulici. Za třetím ročníkem Vinyly se ohlédneme v pořadu Jak se vám líbí 11. března od 19.15.

Oceněním pro vítěze se stala LP deska, která vyšla v limitované edici 100 kusů a obsahuje po jednom hudebním tracku od všech nominovaných. Obal vytvořil přední český výtvarník Krištof Kintera a exempláře určené jako ocenění navíc autorsky dotvořil a signoval. „Chtěli jsme vytvořit funkční cenu a nikoli jen artefakt, na který se práší. Vinyl vyšel především díky podpoře společnosti GZ Media, která se stala partnerem ceny a vinyl vyrobila,“ dodává k ocenění Tomáš Grombíř za koordinátory ceny, občanské sdružení Goliart.

Ocenění předala Rada hudební ceny Vinyla, která funguje jako odborný garant a ideově formuje směřování ceny. Rada je pro ročník 2013 složená z Petra Ference (His Voice), Jany Grygarové (Full Moon), Viktora Paláka (the aardvark) a Karla Veselého (nezávislý publicista), „Podle pravidel ceny, je to pro Karla Veselého poslední funkční období a bude nahrazen další osobností české hudební žurnalistky, aby Vinyla dostávala stále nové impulzy,“ vysvětluje za organizátory Pavel Uretšlégr.