David Koller a jeho ČeskosLOVEnsko

19. dubna 2015 Aktuality Autor: Milan Tesař

Nové album zpěváka Davida Kollera se jmenuje ČeskosLOVEnsko. Spolupracuje na něm se slovenskou textařskou Mirkou Ábelovou.

Jak producenti se na novém albu Davida Kollera podíleli dva Britové, kteří se střídali ve zpěvákovi domácím studiu v Mikulově – držitel Grammy Kipper Eldridge, který proslul zejména prací na stěžejních deskách Brand New Day a Sacred Love od Stinga, a Steve Lyon, který má zkušenosti s Depeche Mode, The Cure nebo Paulem McCartneym. „Kipper je slavný a uznávaný producent a bylo nám ctí a potěšením s ním i jeho zvukařem Donalem Hodgsonem dělat. Bylo na nich vidět, že vědí, co dělají,“ říká Koller a dodává, že s nahrávkou pomáhali i čeští zvukaři Petr Kaláb a Jiří Topol Novotný.

Větší část alba měl na starosti Lyon. „Z jeho práce šel mráz po zádech. Steve si většinu věcí dělal sám včetně zvuku. Co mě bavilo na obou, byla schopnost dotahovat detaily a jejich neuvěřitelná pracovitost. Náš vztah byl však založen spíše na spolupráci, než na tom, že by nás oni vedli,“ doplňuje Koller.

Slovenskou básnířku Mirku Ábelovou Koller objevil díky rozhovoru v jednom časopisu. Její texty ho natolik oslovily, že jí zavolal, a za několik měsíců už byla mladá autorka součástí týmu, který v Kollerově mikulovském studia zpěvákovu čtvrtou sólovou desku natáčel.

NyníPísně
Píseň: Anděl zapomnění (2001); Interpret: Devítka (a přátelé); Album: Devítka a přátelé: Třetí vydání
03:00Folklorní okénko
04:00Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín
05:15Dnešek v kalendáři
05:27Myšlenka na den

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Regiony

Regiony

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music