David Koller a jeho ČeskosLOVEnsko

19. dubna 2015 Aktuality Autor: Milan Tesař

Nové album zpěváka Davida Kollera se jmenuje ČeskosLOVEnsko. Spolupracuje na něm se slovenskou textařskou Mirkou Ábelovou.

Jak producenti se na novém albu Davida Kollera podíleli dva Britové, kteří se střídali ve zpěvákovi domácím studiu v Mikulově – držitel Grammy Kipper Eldridge, který proslul zejména prací na stěžejních deskách Brand New Day a Sacred Love od Stinga, a Steve Lyon, který má zkušenosti s Depeche Mode, The Cure nebo Paulem McCartneym. „Kipper je slavný a uznávaný producent a bylo nám ctí a potěšením s ním i jeho zvukařem Donalem Hodgsonem dělat. Bylo na nich vidět, že vědí, co dělají,“ říká Koller a dodává, že s nahrávkou pomáhali i čeští zvukaři Petr Kaláb a Jiří Topol Novotný.

Větší část alba měl na starosti Lyon. „Z jeho práce šel mráz po zádech. Steve si většinu věcí dělal sám včetně zvuku. Co mě bavilo na obou, byla schopnost dotahovat detaily a jejich neuvěřitelná pracovitost. Náš vztah byl však založen spíše na spolupráci, než na tom, že by nás oni vedli,“ doplňuje Koller.

Slovenskou básnířku Mirku Ábelovou Koller objevil díky rozhovoru v jednom časopisu. Její texty ho natolik oslovily, že jí zavolal, a za několik měsíců už byla mladá autorka součástí týmu, který v Kollerově mikulovském studia zpěvákovu čtvrtou sólovou desku natáčel.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web