Koncerty Davida Kollera s Agon Orchestra

20. března 2012 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Již 26. března zahájí David Koller a jeho kapela v pražské Státní opeře minisérii tří společných vystoupení s komorním orchestrem specializujícím se na soudobou hudbu Agon Orchestra, s violoncellistou Jiřím Bártou a s čerstvě oceněnou držitelkou ceny Anděl v kategorii Zpěvačka roku Lenkou Dusilovou. 

Agon Orchestra pod vedením dirigenta, skladatele, šéfa orchestru Plzeňské opery a také producenta posledního alba Davida Kollera Teď a tady Petra Kofroně již několikrát spolupracoval s rockovými muzikanty, zejména z alternativní scény (například Filip Topol nebo The Plastic People of the Universe). Petr Kofroň k chystaným koncertům uvádí: „Sraz dvou myšlení – rockového a soudobé vážné hudby. Vyjmout něco z rockové písně a postavit na tom něco jakoby ze současné vážné hudby a zároveň prezentovat současnou vážnou hudbu s rockovým feelingem. Nejde tedy o písně v obvyklém hávu s lesem krásných houslistek, ale spíše o souboj rockové kapely, kterou se snaží dravostí, divokostí a možná bláznovstvím přehrát soubor klasických nástrojů. Navíc v řadě coververzí vystoupí Jiří Bárta, takže posun bude ještě větší, protože spíše půjde o violoncellový koncert v doprovodu rockové kapely a orchestru.“

 Společně se skupinou Lucie už David Koller kdysi s klasickými muzikanty spolupracoval, ale tyto koncerty by měly být podle hlavního protagonisty hodně odlišné. „Ve skutečnosti půjde o jiný koncert, protože tehdy jsme měli smyčcový orchestr a velký sbor. A teď máme celý zmenšený symfoňák, což znamená, že vedle smyčců budou znít i dřeva, dechy, více bicích, sampler plus naše kapela, která má sedm členů. Takže ten zvuk bude úplně jiný. Navíc to celé píše člověk, který má za sebou naprosto odlišné práce,“ řekl k tomu David Koller v rozhovoru pro Deník.

V roli hosta se na všech koncertech představí i Lenka Dusilová.  „Kromě skladeb typických pro naše spojení s Davidem jsem navrhla, zda by David neměl chuť zkusit i nějakou skladbu z mé aktuální desky Baromantika. David si nakonec vybral skladbu Mrazy, čímž mě velmi potěšil. Myslím, že tato píseň by měla velkému tělesu slušet. Jsem  zvědavá, jak skladba v aranžmá Petra Kofroně ve výsledku vyzní,“ těší se na koncerty zpěvačka.

Termíny koncertů

26.03.    Praha – Státní opera Praha
01.04.    Brno – Janáčkovo divadlo
05.04.    Plzeň – velká Synagoga 

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web