Čači Vorba na Folkových prázdninách

16. července 2012 Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

Jedním z hostů Folkových prázdnin 2012 v Náměšti nad Oslavou bude polsko-ukrajinská skupina Čači Vorba, která se na Vysočině představí 25. července v rámci Dne s Jiřím Pavlicou. Tři písně v jejím podání vám nabídneme v rubrice Třikrát z Proglasu ve středu 18. července od 7.45.

O polsko-ukrajinské skupině Čači Vorba, která vystoupí ve středu 25. července na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou, napsal Simon Broughton, šéfredaktor hudebního magazínu Songlines: „Jsou pro mne jednou z nejdynamičtějších a nejpřirozenějších tradičních skupin z Východu, které jsem za dlouhá léta slyšel.“

Čači Vorba je pětičlenná formace, která hraje písně z Karpatského oblouku a z Balkánu, a to nejčastěji písně romské. Její členové mají za sebou minulost v klezmerových nebo folkrockových formacích a někteří z nich hráli v jiné známé polské kapele Orkiestra św. Mikołaja.

Koncert skupiny Čači Vorba se uskuteční v rámci Dne s Jiřím Pavlicou. Dalšími hosty primáše Hradišťanu budou hrdelní zpěváci ze skupiny AltaiKai z republiky Altaj.

(Podle www.folkoveprazdniny.cz)

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web