Čači Vorba na Folkových prázdninách

16. července 2012 Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

Jedním z hostů Folkových prázdnin 2012 v Náměšti nad Oslavou bude polsko-ukrajinská skupina Čači Vorba, která se na Vysočině představí 25. července v rámci Dne s Jiřím Pavlicou. Tři písně v jejím podání vám nabídneme v rubrice Třikrát z Proglasu ve středu 18. července od 7.45.

O polsko-ukrajinské skupině Čači Vorba, která vystoupí ve středu 25. července na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou, napsal Simon Broughton, šéfredaktor hudebního magazínu Songlines: „Jsou pro mne jednou z nejdynamičtějších a nejpřirozenějších tradičních skupin z Východu, které jsem za dlouhá léta slyšel.“

Čači Vorba je pětičlenná formace, která hraje písně z Karpatského oblouku a z Balkánu, a to nejčastěji písně romské. Její členové mají za sebou minulost v klezmerových nebo folkrockových formacích a někteří z nich hráli v jiné známé polské kapele Orkiestra św. Mikołaja.

Koncert skupiny Čači Vorba se uskuteční v rámci Dne s Jiřím Pavlicou. Dalšími hosty primáše Hradišťanu budou hrdelní zpěváci ze skupiny AltaiKai z republiky Altaj.

(Podle www.folkoveprazdniny.cz)