Avishai Cohen představí v Praze album From Darkness

9. března 2015 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Nové album s názvem From Darkness nedávno vydal izraelský kontrabasista a skladatel Avishai Cohen. Představí je v Praze v Dvořákově síni Rudolfina 27. dubna.

Album From Darkness představuje Avishaie Cohena, izraelského skladatele, basistu a zpěváka, jako vracejícího se až na samou dřeň svého hudebního vyjadřování a tvorby, ale zdánlivý návrat zpět je u něj příslibem nového začátku. „Cítil jsem, že teď je ta pravá chvíle pro záznam v triu, protože to bylo poprvé od alba Gently Disturbed, kdy jsem měl pocit, že jsem přišel na opravdu novou, čistou a neskutečně výraznou formu,“ říká hudebník, který si k realizaci projektu přizval pianistu Nitaie Hershkovitse a bubeníka Daniela Dora.

Cohen o svých spoluhráčích říká: „Nitaiova hra a muzikanství se neustále vyvíjely v průběhu let: má duši zkušeného člověka v těle sedmadvacetiletého chlapce! Jeho technika je ohromující, ale to není nic ve srovnání s jeho expresivními schopnostmi a on si to neulehčuje. Patří mezi ty hudebníky, kteří uměleckou dovedností identifikují své já. Pokud jde o Daniela: Od prvního koncertu tento potrhlý a obdivuhodný obr přinášel energii, radost a vzrušení, které nás nikdy neopustily. Našel si cestu do mé muziky a usadil se na místě, kde jsem ho mohl odmítnout: vzal jsem ho však s radostí. Mezi oběma vznikl vzájemný, spojenecký prostor, který může jen zintenzivnit naši pospolitost. Jak Nitai, tak Daniel dostávají mou hudbu do poloh a zorných úhlů, které bych nikdy nevěřil, že jsou možné a ani ve snu by mě nenapadlo nic lepšího.“

(Zdroj: www.jmw.cz)  

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web