Aurora Avishaie Cohena

17. března 2009 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Izraelský jazzový basista Avishai Cohen vydá 23. března nové album s názvem Aurora. Bude obsahovat písně v hebrejštině, angličtině a španělštině. Album si představíme v profilové rubrice Třikrát z Proglasu v úterý 24. března od 7.45.

Basista Avishai Cohen patří k nastupující silné generaci mladých jazzových muzikantů, pro kterou je typické prolínání tradičního jazzu s jeho moderním pojetím. Cohen se k jazzu dostal přes latinskoamerickou hudbu. Hrál s Chickem Coreou, spolupracoval s Alicii Keys, Bobbym McFerrinem nebo Herbiem Hancockem. O míře jeho talentu se už několikrát přesvědčilo i české publikum. V minulosti vystoupil například na festivalu JazzFestBrno nebo několikrát v Praze v Paláci Akropolis.

Cohenovo nové album Aurora obsahuje písně s texty v hebrejštině, španělštině nebo angličtině. Jak napsal Petr Vizina v Hospodářských novinách, jeho „nový repertoár je hostinou z ingrediencí středomořské kuchyně, lehkonohým cestováním prostorem, v němž se stejně jako na desce Aurora smíchaly španělské, arabské i hebrejské vlivy". 

Album vychází 23. března 2009. 

(Podle tiskové zprávy vydavatelství EMI) 

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web