StringArt 2017 – koncerty komorní kytarové hudby

StringArt 2017 – koncerty komorní  kytarové  hudby

S kytaristou Tomášem Hoňkem, členem Dua Teres, budeme hovořit o nově vzniklé České asociaci komorní kytary a také o dvou koncertech, které letos na podzim pod souhrnným názvem StringArt 2017 proběhnou v Brně a v Praze. Na obou zazní díla současných autorů pro komorní soubory se zastoupením kytary. Poslouchejte v pondělí 2. října 2017 v 19.15.

Mimořádná dvojice koncertů StringArt 2017 se uskuteční ve spolupráci se soubory České asociace komorní kytary, z.s. Je zaměřena na prezentaci současné hudby českých skladatelů, kteří v několika uplynulých letech na objednávku komponovali pro členy Asociace. Koncerty proběhnou 9. 10. 2017 ve Vile Tugendhat v Brně a 23. 11. 2017 v prostorách Werichovy vily v Praze od 19.00. Na pražském koncertě zazní hudba Martina Brunnera, Juraje Filase, Lukáše Hurníka, Tomáše Illeho, Ondřeje Kukala, Jiřího Lukeše a Václava Paroulka. Na brněnském koncertě bude provedena hudba Františka Chaloupky, Michala Janošíka, Jarmily Mazourové, Sáry Medkové, Jana Nováka, Miloše Štědroně a Antonína Tučapského. Oba koncerty se uskuteční za osobní účasti autorů nových skladeb a bude připravena prodejní ochutnávka vína firmy Locaste Wines. Jako hosté pažského koncertu vystoupí Epoque Quartet, sopranistka Lucie Silkenová nebo herečka Anna Císařovská. Koncerty jsou podpořeny Ministerstvem kultury a Státním fondem kultury.

Česká asociace komorní kytary je progresivní organizací mladých kytaristů spolupracujících s muzikanty a umělci různých hudebních oborů i uměleckých žánrů. Jednou z priorit asociace je podpora vzniku a šíření nových skladeb od českých skladatelů z oblasti klasické i jazzové hudby. Pro soubory České asociace komorní kytary již zkomponovali hudbu významní skladatelé, jako např. Lukáš Hurník, Ondřej Kukal, Juraj Filas, Zdeněk Merta, Jan Freidlin, Jiří Lukeš, Tomáš Ille, Martin Brunner, Karel Růžička, Matej Benko, Jiří Chvojka a další. Každý soubor nabízí svůj jedinečný program vysoké interpretační úrovně a představuje kytaru v různých koncertních podobách.

Někdo to rád elektronické 4

floex_john-doePusťte si z archivu 4. díl cyklu Někdo to rád elektronické.

Regiony

Regiony

Perkuse a hlasy v Náměšti

11kytaraSoučástí Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou bude koncert Perkuse a hlasy.

Ida Kelarová a Čhavorenge

čhavorenge_hejRomaleRozhovor s Idou Kelarovou o dětském romském sboru Čhavorenge uvedeme v srpnu.

Témata Jak se vám líbí

boskovice_hradPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music