StringArt 2017 – koncerty komorní kytarové hudby

StringArt 2017 – koncerty komorní  kytarové  hudby

S kytaristou Tomášem Hoňkem, členem Dua Teres, budeme hovořit o nově vzniklé České asociaci komorní kytary a také o dvou koncertech, které letos na podzim pod souhrnným názvem StringArt 2017 proběhnou v Brně a v Praze. Na obou zazní díla současných autorů pro komorní soubory se zastoupením kytary. Poslouchejte v pondělí 2. října 2017 v 19.15.

Mimořádná dvojice koncertů StringArt 2017 se uskuteční ve spolupráci se soubory České asociace komorní kytary, z.s. Je zaměřena na prezentaci současné hudby českých skladatelů, kteří v několika uplynulých letech na objednávku komponovali pro členy Asociace. Koncerty proběhnou 9. 10. 2017 ve Vile Tugendhat v Brně a 23. 11. 2017 v prostorách Werichovy vily v Praze od 19.00. Na pražském koncertě zazní hudba Martina Brunnera, Juraje Filase, Lukáše Hurníka, Tomáše Illeho, Ondřeje Kukala, Jiřího Lukeše a Václava Paroulka. Na brněnském koncertě bude provedena hudba Františka Chaloupky, Michala Janošíka, Jarmily Mazourové, Sáry Medkové, Jana Nováka, Miloše Štědroně a Antonína Tučapského. Oba koncerty se uskuteční za osobní účasti autorů nových skladeb a bude připravena prodejní ochutnávka vína firmy Locaste Wines. Jako hosté pažského koncertu vystoupí Epoque Quartet, sopranistka Lucie Silkenová nebo herečka Anna Císařovská. Koncerty jsou podpořeny Ministerstvem kultury a Státním fondem kultury.

Česká asociace komorní kytary je progresivní organizací mladých kytaristů spolupracujících s muzikanty a umělci různých hudebních oborů i uměleckých žánrů. Jednou z priorit asociace je podpora vzniku a šíření nových skladeb od českých skladatelů z oblasti klasické i jazzové hudby. Pro soubory České asociace komorní kytary již zkomponovali hudbu významní skladatelé, jako např. Lukáš Hurník, Ondřej Kukal, Juraj Filas, Zdeněk Merta, Jan Freidlin, Jiří Lukeš, Tomáš Ille, Martin Brunner, Karel Růžička, Matej Benko, Jiří Chvojka a další. Každý soubor nabízí svůj jedinečný program vysoké interpretační úrovně a představuje kytaru v různých koncertních podobách.

Igor Dostálek
Moderuje: Igor Dostálek
NyníPísničky
Píseň: Náklaďák (1975); Interpret: Černocká Petra; Album: různí: 30 let české country 1 (1967-1976)
15.00Zprávy Proglasu, počasí
15.05Písničky
15.15Jak se Vám líbí
16.00Čteme z křesťanských...
16.20Písničky
16.30Hudební listování

Skupina Hrozně slaví 35 let

PA248660Brněnská skupina Hrozně slaví 35. narozeniny. Přečtěte si rozhovor s jejími členy.

Regiony

Regiony

Nečekaná návštěva Olina Nejezchleby

4-NejezchlebaOlin Nejezchleba má nové sólové album Nečekaná návštěva.

Profil Jakuba Čermáka

cermaque_coloursPoslechněte si z našeho archivu profil písničkáře Jakuba Čermáka.

Anketa

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music