Proglasová Strážnice

Proglasová Strážnice

O tomto víkendu nabídne Proglas všem příznivcům folkloru speciální program, kterým připomíná Mezinárodní folklorní festival Strážnice. A současně zve ke sledování online festivalu iFolklorní Strážnice.

Na vlnách Proglasu se můžete v sobotu 27. června od 10. hodiny zaposlouchat so pořadu Strážnické legendy, který byl uveden v rámci festivalu v roce 2005 u příležitosti jeho 60. výročí. Od 16. hodiny zazní pořad Zazpívejte sobě a pospolu, ve kterém ukážeme, že na festivlu probíhají interaktivní pořady, do kterých se zapojují i diváci. V pět hodin odpoledne se můžete vydat Na kraj Ameriky - pořad pojednává o vystěhovalectví do Ameriky ve slovácké lidové písni. V neděli naladíte od 10. hodiny Hudbu pravdy aneb setkání s láskou, vírou a nebem. Jeho autor, Jan Rokyta mladší, získal hlavní cenu festivalu za duchovní náplň a bohatý umělecký přínos.

Ve dnech 26.–28. června připravil iFolklor a strážnický Národní ústav lidové kultury projekt iFolklorní Strážnice, který zde za dobu pořádání 74 ročníků festivalu ještě nebyl. Prostřednictvím online vysílání na sociálních sítích se představí folklorní osobnosti, soubory, sbory i cimbálové a lidové muziky z celé České republiky i ze zahraničí. Přímo ze svých domovů nabídnou divákům tance i písně svého regionu. 

iFolklorní Strážnice začíná v pátek 26. června ve 20 hodin, naladíte ji na facebooku iFolklor a Festival Strážnice a na kanálu Youtube. Do projektu se připojuje i profil Folklorní vysílání na Radiu Proglas.

iFolklorni Straznice_2020_program

 

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web