"Neseme vám tú novinu" cimbálové muziky Stanislava Gabriela

"Neseme vám tú novinu" cimbálové muziky Stanislava Gabriela

Ve Folklorním okénku 28. prosince 2011 za pět pět odpoledne si poslechnete rozhovor s bratry Gabrielovými. Společně s autorkou pořadu Kateřinou Kovaříkovou představí nový hudební nosič této kapely - Neseme vám tú novinu. Na našich webových stránkách soutěžte o 4 hudební nosiče!

Nová nahrávka Cimbálové muziky Stanislava Gabriela Neseme vám tú novinu přináší moravské písně s vánoční tématikou proložené mluveným slovem Jana Přeučila, který čte Slova evangelia podle Lukáše.

Skladby nahrávky Neseme vám tú novinu jsou rozděleny na dvě obsahové kapitoly. První  Příběh o zrození, popisující v písních a slovech evangelia zvěstování a narození Ježíše Krista a druhou kapitolu - Na koledě, obsahující známé i méně známé lidové koledy. To vše v podání zpěváků Kristýny Daňhelové, Terezie Habartové, Stanislava Gabriela seniora a sboru Cimbálové muziky Stanislava Gabriela.  Jak sděluje Tomáš Gabriel, projekt vznikl už v roce 2010. „Tento hudební projekt jsme poprvé realizovali v koncertním provedení  v době  vánoční ch svátků v roce 2010 a na základě ohlasů návštěvníků jsme se rozhodli natočit na nahrávku skladby i slovo evangelia. Vše zůstalo jako při koncertním provedení.“ Na nosiči naleznete také vánoční skladby z autorské dílny členů cimbálové muziky Pavla Šafaříka a Stanislava Gabriela. Celý hudební obsah je v citacích z evangelia dokreslen hlasem herce Jana Přeučila, čehož si členové cimbálové muziky velmi cení.

Soutěžte s Proglasem o 4 cd Neseme vám tú novinu!!

Soutěžní otázka:

Kolik let činnosti bude v roce 2012 Cimbálová muzika Stanislava Gabriela slavit?

Správné odpovědi pište na folklor@proglas.cz do 10. ledna 2012. Nezapomeňte uvést zpáteční adresu. Na vaše odpovědi se těší redaktorka Kateřina Kovaříková. 


 

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Regiony

Regiony

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music