Vonička lidových písní: pozvánka na Hudecké dny v Břeclavi

Vonička lidových písní: pozvánka na Hudecké dny v Břeclavi

Pořad v souvislostech


Dopolední proud - Folklor
Budeme vysílat

Dopolední proud - Folklor
Dopolední proud - Folklor
Dopolední proud - Folklor
Vysílali jsme

Dopolední proud - Folklor
Dopolední proud - Folklor
Dopolední proud - Folklor
Audioarchiv

Ve středeční Voničce lidových písní v Dopoledním proudu od 10.30 naše posluchače rádi pozveme na Podluží na třicátý sedmý ročník Hudeckých dní – tradiční akci po léta spojenou se jménem legendárního strážnického primáše Slávka Volavého, na jehož počest byl festival Jožkou Kobzíkem založen. Nadcházející víkend, přesněji v pátek 25. a v sobotu 26. listopadu bude v Kulturním domě Na Obecní ve Staré Břeclavi příležitost si od půl osmé večer poslechnout špičkové soubory a cimbálové muziky celého Slovácka (a nejen to).

V pátečním programu společně vystoupí Národopisný soubor Břeclavan a Folklorní soubor Dolina ze Starého Města, a to večer od dvaceti hodin v kulturním domě „Na Obecní“ ve Staré Břeclavi. Sobotní Přehlídka cimbálových muzik Slovácka začíná tamtéž již od půl osmé večer; postupně se představí cimbálové muziky Břeclavan, Strážničan a Jaroslava Čecha, Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky, Jura Petrů a Mužský sbor z Kyjova a jako host ze Slovenska Cimbálová muzika Skaličan. Po skončení oficiálního programu následuje beseda u cimbálu. Ve středeční Voničce vám nabídneme k poslechu písničky Břeclavanu, Strážničanu, Horňácké cimbálové muziky Petra Mičky, Cimbálové muziky Jaroslava Čecha i slovenského Skaličanu.

Ve středečním Folklorním okénku si v sedmnáctém pokračování volného cyklu Muzika v krvi o moravských zpěváckých a muzikantských rodech připomeneme osobnost primáše Vítězslava-Slávka Volavého, od jehož narození v letošním roce uplynulo právě sto let. Díl nazvaný Rod Volavých a Pálenských ze Strážnice slovem a především hudebními ukázkami připomene výjimečnost Cimbálové muziky Slávka Volavého a historickou kontinuitu v podobě cimbálové muziky Strážničan, v níž hrají vnuci Slávka Volavého – houslista-primáš Vítězslav Pálenský a jeho bratr, klarinetista Lukáš Pálenský. Nalaďte si Proglas ve středu v 16 hodin. K poslechu vás zve autorka pořadu, hudební redaktorka Helena Bretfeldová.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web