Muzikanti, to sú chlapci!- cimbálová muzika Pramínky

Muzikanti, to sú chlapci!- cimbálová muzika Pramínky

V rámci Folklorní okénka ve středu 21. srpna 2013 za pět pět odpoledne nabídneme k poslechu záznam vystoupení cimbálové muziky Pramínky z Kopřivnice, která zahrála živě v lednu 2012 v našem studiu.

 

Cimbálovou muziku Pramínky založil v roce 2001 na ZUŠ Zdeňka Buriana v Kopřivnici Mgr. Vladan Jílek. Základem jejího repertoáru jsou lidové písně lašské, rozšířené o další písně moravské a slovenské. Muzika má za sebou dlouhou řadu nejrůznějších vystoupení. Natáčela i v České televizi v Praze na Kavčích horách, kde si ji pozvala do svého pořadu Dáda Patrasová. Také několikrát natáčela pro Českou televizi v Ostravě a Brně. Z natáčení v Českém rozhlase v Ostravě vzniklo mini CD s vánočními koledami.

V roce 2009 získala cimbálová muzika Pramínky 1. místo a zvláštní ocenění poroty za vynikající hru na cimbál ve finále celostátní soutěže základních uměleckých škol, která se konala v Kyjově. Velmi zajímavý pro Pramínky je i rok 2011. Na jaře jej muzika zahájila mezinárodním česko-japonským projektem Jablúčko a sakura, na kterém spolupracovala společně s japonským triem Yukiko Sawa. Poté cimbálová muzika Pramínky oslavila své desetileté výročí tříhodinovým výročním koncertem s názvem Z Pramínků řeka. Navázala spolupráci s TV Noe, pro niž natočila hodinový pořad U NÁS aneb od cimbálu o lidové kultuře.

Vývar Vandy Kavkové

kavkova_vyvarPoslechněte si rozhovor se zpěvačkou Vandou Kavkovou o jejím albu Vývar.

Regiony

Regiony

Mielo – nové album z Finska

kalaniemi_mieloMielo je nové album finské akordeonistky Marie Kalaniemi.

To nejlepší z WMCE

imamovic_singerV pořadu Slyšte, lidé! představíme nejlepší nahrávky world music z 1. pololetí 2020.

Album pohřebních zpěvů z Ghany

frafra_funeralSkupina Fra Fra na svém albu nabízí autentické pohřební písně z Ghany.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web