Muzikanti, to sú chlapci!- cimbálová muzika Pramínky

Muzikanti, to sú chlapci!- cimbálová muzika Pramínky

V rámci Folklorní okénka ve středu 21. srpna 2013 za pět pět odpoledne nabídneme k poslechu záznam vystoupení cimbálové muziky Pramínky z Kopřivnice, která zahrála živě v lednu 2012 v našem studiu.

 

Cimbálovou muziku Pramínky založil v roce 2001 na ZUŠ Zdeňka Buriana v Kopřivnici Mgr. Vladan Jílek. Základem jejího repertoáru jsou lidové písně lašské, rozšířené o další písně moravské a slovenské. Muzika má za sebou dlouhou řadu nejrůznějších vystoupení. Natáčela i v České televizi v Praze na Kavčích horách, kde si ji pozvala do svého pořadu Dáda Patrasová. Také několikrát natáčela pro Českou televizi v Ostravě a Brně. Z natáčení v Českém rozhlase v Ostravě vzniklo mini CD s vánočními koledami.

V roce 2009 získala cimbálová muzika Pramínky 1. místo a zvláštní ocenění poroty za vynikající hru na cimbál ve finále celostátní soutěže základních uměleckých škol, která se konala v Kyjově. Velmi zajímavý pro Pramínky je i rok 2011. Na jaře jej muzika zahájila mezinárodním česko-japonským projektem Jablúčko a sakura, na kterém spolupracovala společně s japonským triem Yukiko Sawa. Poté cimbálová muzika Pramínky oslavila své desetileté výročí tříhodinovým výročním koncertem s názvem Z Pramínků řeka. Navázala spolupráci s TV Noe, pro niž natočila hodinový pořad U NÁS aneb od cimbálu o lidové kultuře.

Magda Hauserová
Moderuje: Magda Hauserová
NyníVonička pro milovníky...
Písnička: Čarovná růžička; Sóla: Mráka Lubomír, Mráková Anna; Soubor: Vracovjáci; CD: Pod ořechama
11.00Zprávy Proglasu, počasí
11.05Čtení na pokračování
11.29Písničky před polednem
11.57Myšlenka na den
12.00Anděl Páně
12.05Hudební siesta

Květy – Komik do půl osmé

kvety_komikPřečtěte si recenzi CD Komik do půl osmé od skupiny Květy.

Regiony

Regiony

Budoár staré dámy – Sůl

budoar_sulPřečtěte si recenzi na nové album skupiny Budoár staré dámy. Rozhovor s kapelou chystáme na únor.

Sólo pro kytaru III

kollar_notes_undergroundPoslechněte si z archivu třetí díl seriálu o kytaristech.

Anketa

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music