Španělština ženskými ústy ve Slyšte, lidé!

Španělština ženskými ústy ve Slyšte, lidé!
13. září 2007 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

V sobotu 15. září večer a v repríze 18. září odpoledne si můžete naladit šedesátimnutový pořad o španělsky zpívajích ženách. Vedle dvou Španělek vám představíme například Kubánku, Kolumbijku nebo jednu Češku.

Marta Topferova v brněnském klubu Stará PekárnaŠpanělština ženskými ústy, to je název příštího vydání hudebního týdeníku Slyšte, lidé! na Proglasu. Představíme si v něm sedm zpěvaček z různých zemí, které zpívají jedním z nejrozšířenějších a jedním z nejkrásnějších jazyků světa.
 
Španělsko budou zastupovat velký hlas flamenca Carmen Linares a znalkyně španělského folklóru María Salgado. Dále uslyšíte afroperuánskou umělkyni Susanu Baca, která letos v létě vystupovala v Praze. Zpívat budou také dvě v USA usazené Jihoameričanky: Marta Gómez z Kolumbie a Sacha Nairobi z Venezuely. Bohatou kubánskou scénu bude zastupovat hvězda dokumentu Buena Vista Social Club, 77letá Omara Portuondo. A do mozaiky stylů a nálad zapadnou i autorské skladby Češky Marty Topferové.
 
Pořad vysíláme na Proglasu v sobotu 15. září od 19.15 a v repríze v úterý 18. září od 16.55.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web