Pacovský poledník 2018

Pacovský poledník 2018

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Pacovský poledník
Budeme vysílat

Třikrát z Proglasu: Slnovrat
Třikrát z Proglasu: Yarah Bravo
Třikrát z Proglasu: Milan André
Vysílali jsme

Třikrát z Proglasu: Korben Dallas
Třikrát z Proglasu: Filip Topol
Třikrát z Proglasu: Peter Lipa
Audioarchiv

Festival Pacovský poledník 2018 se koná ve dnech 17.–19. srpna v Pacově. Vystoupí na něm mimo jiné Marta Töpferová nebo skupiny Longital a Clarinet Factory a na programu budou také divadelní představení. Na festival budeme zvát ve čtvrtek 2. srpna v 7.45 v pořadu Třikrát z Proglasu.

Na festivalu Pacovský poledník 2018 vystoupí interpreti různých žánrů – Marta Töpferová s písněmi z Moravy i z Latinské Ameriky, slovenská skupina Longital, bluesové trio The Bladderstones, Clarinet Factory nebo Ukulele Orchestra jako Brno. Na programu budou také divadelní představení – retro komedie Normální debil, jevištní reportáž Putin lyžuje nebo loutkové autobiografické představení palestinského autora Husama Abeda s názvem Smooth Life. V neděli pak českobudějovické Divadlo bezdomovců uvede představení Popelka z popelnice.

Milovníci akustické hudba a starých hudebních nástrojů pak jistě ocení koncert s názvem Výprava 2018, na němž se společně představí britský hráč na obrovský gong Bear Love, flétnista z Arizony Andrew Begay, český hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a spolu s nimi australská aboriginská zpěvačka a vypravěčka Rachel Shield. Spíše než koncert v tomto případě pořadatelé slibují společné naladění se a vnímání souzvuku s místem.

Více o tomto představení a o celém festivalu najdete na webu www.polednik.cz.