Dominic Miller se zúčastní benefice v Pacově

Dominic Miller se zúčastní benefice v Pacově
11. května 2018 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Dominic Miller, kytarista po desetiletí nerozlučně spjatý se Stingem, zahraje po letech opět v Česku. V rámci Silent Light Tour vystoupí v Brně a v Praze, ale mezi těmito koncerty, 2. června, bude hlavní hvězdou benefice v Pacově na Vysočině.

„Jsme nesmírně rádi, že se tento vynikající kytarista, a přitom velmi skromný člověk, opět vrací k nám do Pacova,“ uvedla Jana Hrušková, organizátorka benefice. V roce 2014 zde totiž Miller zahrál jako host festivalu Pacovský poledník. „Další ročník festivalu se uskuteční až na sklonku srpna, ale červnová akce bude zajímavým bonusem pro všechny naše fanoušky nebo i pro ty, kteří nebudou mít čas navštívit Millerovy koncerty v Brně a v Praze. U nás si navíc mohou kromě Dominica s kapelou poslechnout i další zajímavé interprety,“ řekla Hrušková.

Stingova kytaristu v Pacově doprovodí baskytarista Nicolas Fiszman a bubeník Miles Bould. Na benefici se dále představí Dan Bárta, bluesrockové trio The Bladderstones, slovenští Longital a známý karikaturista Mirek Kemel s hercem Vladimírem Javorským. Součástí benefice bude vystoupení dětského Dismanova rozhlasového souboru a v jejich podání zazní slavné Here Comes The Sun od Beatles. Tuto skladbu, jako symbolické poselství dětem, zazpívají společně s diváky a všemi účinkujícími.

Benefice se uskuteční pouhý den po mezinárodním dni dětí. Organizátoři se proto rozhodli věnovat ji dětem, které musely opustit své domovy kvůli válečným konfliktům. „Dominic Miller vystoupí bez nároku na honorář, a i ostatní účinkující přijedou především proto, aby podpořili naši myšlenku. Uvědomujeme si, kolik radosti hudba může lidem dávat. Rozhodli jsme se, že výtěžek z benefice předáme organizaci Člověk v tísni. Ta za peníze nakoupí drobné hudební nástroje pro děti. Z naší strany je to jen symbolická podpora a snaha reagovat na současnou situaci v oblastech, kde se mnoho let válčí. Vnímáme to citlivě zvlášť v dnešní době, kdy se z různých míst mezi lidmi šíří strach a atmosféra v naší společnosti se vyznačuje převážně negativním postojem vůči migrantům. Chceme tímto gestem vyjádřit podporu a sounáležitost hlavně s dětmi, které jsou bezbranné a ve válečných konfliktech se ocitají zcela nevinně,“ vysvětlila organizátorka akce.

(Zdroj: Tisková zpráva pořadatelů)

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music