Milli Janatková vydává nové album Hluboko

Milli Janatková vydává nové album Hluboko

Pořad v souvislostech


S Milli Janatkovou o albu Hluboko
Budeme vysílat

Rozhovor se saxofonistou Stevem Slaglem
Rozhovor s hudebníkem Petrem Filákem
Rozhovor s písničkářem Vojtěchem Urbánkem
Vysílali jsme


Zapomělsem – o albu Měsíc ve váze

S Miroslavem Palečkem o albu Písně domova

Rozhovor s písničkářem Ondrou Váchou
Audioarchiv

Hudebnice, zpěvačka a výtvarnice Milli Janatková dokončuje nové album Hluboko, které navazuje na její předchozí projekt Mým kořenům a obsahuje úpravy starých písní z našeho území. Rozhovor s autorkou připravujeme na začátek listopadu.

Album Hluboko je unikátní tim, že si je autorka celé nahrála sama, podobně jako svůj hudební debut Proměna. Uslyšíte tak nejen její melodické vícehlasy, ale i rytmy kytar, bicí soupravy a rozličných perkusivních nástrojů. Výtvarná stránka alba je také důležitá – pomocí barev autorka doplňuje písně malbami nejstarších románských památek. 

Milli Janatková tvoří aranže nejstarších českých hudebních památek druhým rokem. Ještě před vydáním alba v roce 2019 získala Cenu nezávislé hudby v New Yorku za píseň Buoh. Ojedinělé album vychází v distribuci vydavatelství Supraphon 28. září 2020, na Den české státnosti a svátek svatého Václava, patrona Čech a Moravy. Písně přinášejí klid a sílu, podobně jako malba krajiny a architektury.

Milli Janatková hudebně vystupuje od roku 2006, vystavuje o tři roky déle. Její debut Proměna (2013) získal čtyři nominace na ceny The Independent Music Awards. Album Mým kořenům (2017) získalo nominaci na prestižní ocenění Classic Prague Awards a také Cenu nezávislé hudby v USA. Od roku 2012 Milli koncertuje sólově, nebo se svou kapelou s jazzovými muzikanty. Tvorba Milli Janatkové vyjadřuje úctu k předkům a otevírá téma odpovědnosti a sebepoznání skrze pochopení příběhů z osobní a kulturní historie.

(Podle oficiální tiskové zprávy)

 

Témata Jak se vám líbí

Teepee_ve-studiuPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web