Milli Janatková vydává album Klid, prosím!

Milli Janatková vydává album Klid, prosím!
31. března 2022 World music, Aktuality, Folk, Jazz Autor: Milan Tesař

Cesta ke zdraví a odpovědnosti je hlavním tématem nového alba zpěvačky Milli Janatkové. Kolekci Klid, prosím! si předsatvíme v pořadu Jak se vám líbí 16. května 2022.

Klid, prosím! je projekt, na kterém Milli Janatková pracuje od roku 2014. Album si autorka nahrála a připravila sama podobně jako alba Proměna a Hluboko, včetně autorské hudby, textů a grafiky. Představuje se tak opět nejen jako osobitá zpěvačka, ale i kytaristka, bubenice a perkusistka, využívající celou škálu akustických nástrojů a zvuků. Oficiální představení alba s audiovizuálním koncertem proběhne 20. května 2022 od 19.30 ve Vršovickém divadle MANA v Praze, ale nahrávka vychází již 22. dubna v distribuci vydavatelství Supraphon. Součástí projektu bude i společný zdravotní výlet s dvanácti zastaveními. Vedle toho brzy vyjde také autorčin interaktivní Protiúzkostný deník.

Nové album vyjadřuje cestu ke zdraví a odpovědnosti. Otevírá téma působení stresu a dalších destruktivních příčin na lidský organismus a možnosti řešení obtíží a krizí. Vznikají tak písně a grafika věnované různým částem těla i psychiky (Zádová, Protiúzkostná, Dechová, Srdeční, Rovnovážná aj.) Skladby na pomezí žánrů jsou zpívané v češtině a také v latině jakožto jednom z jazyků medicíny. Klid, prosím! vychází z osobních zkušeností Milli Janatkové a inspiruje k obnovení rovnováhy. Autorka dokazuje, že je smysluplné jít cestou poznání rodových a kulturních kořenů, vyřešením traumat, navázáním na zdravé hodnoty a obnovením sebeúcty. V mezičase proto vznikají projekty Mým kořenům (2017) a Hluboko (2020). Janatková poukazuje na potřebu převzít zodpovědnost nejen za stav vlastního těla a psychiky, ale i za ochranu zdraví a životního prostředí v kontextu celého světa. Ruku v ruce s měnícími se podmínkami je potřeba podporovat nejen vzájemnou pomoc, ale také práci s frustrací a emocemi, abychom našli vnitřní klid, který potřebujeme pro zachování stability a naděje.

 

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web