Jak se vám líbí: Rozhovor se skupinou PerKelt

Jak se vám líbí: Rozhovor se skupinou PerKelt
26. července 2020 World music, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Skupina PerKelt se věnuje keltské a historizující folkové hudbě. Původně působila ve východních Čechách, ale poté, co její kapelník Štěpán Honc přesídlil do Londýna, funguje především na britských ostrovech. Rozhovor se Štěpánem Honcem o novém albu Air And Fire natočil Martin Kyšperský.

Štěpán Honc v rozhovoru vypráví, proč se před lety rozhodl usadit v Anglii. Hovoří o tamním systému hudebního školství i o tom, jak jsou umělci odměňování v době koronavirové krize. Říká, že nemá problém se hudbou uživit – vedle kapely má i další hudební aktivity – a že slušně honorované jsou momentálně i koncerty samotné skupiny PerKelt.

V rozhovoru je řeč nejen o hudbě a konkrétně o aktuálním albu, ale i o tom, jaký důraz Štěpán Honc a jeho spoluhráči kladou na oblečení při koncertech a na vizuální stránku svého umění. „Tričko a džíny bych v kapele netoleroval,“ razantně říká kapelník.

Na otázku, co se podle něj za dobu jeho života v Anglii změnilo zde v Česku, Honc na prvním místě zmiňuje vzrůstající rasismus a xenofobii ve společnosti, což podle něj souvisí se současnou politickou situací u nás.

NyníNoční bdění
Píseň: Saca tu celular (2022); Interpret: Mereglass Grupo, Mora Silvio; Album: různí: Altafonte World Music Singles 2022
00:30Písně
01:00Komorní hudba
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Písně

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web