Jak se vám líbí: Rozhovor se skupinou PerKelt

Jak se vám líbí: Rozhovor se skupinou PerKelt
26. července 2020 World music, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Skupina PerKelt se věnuje keltské a historizující folkové hudbě. Původně působila ve východních Čechách, ale poté, co její kapelník Štěpán Honc přesídlil do Londýna, funguje především na britských ostrovech. Rozhovor se Štěpánem Honcem o novém albu Air And Fire natočil Martin Kyšperský.

Štěpán Honc v rozhovoru vypráví, proč se před lety rozhodl usadit v Anglii. Hovoří o tamním systému hudebního školství i o tom, jak jsou umělci odměňování v době koronavirové krize. Říká, že nemá problém se hudbou uživit – vedle kapely má i další hudební aktivity – a že slušně honorované jsou momentálně i koncerty samotné skupiny PerKelt.

V rozhovoru je řeč nejen o hudbě a konkrétně o aktuálním albu, ale i o tom, jaký důraz Štěpán Honc a jeho spoluhráči kladou na oblečení při koncertech a na vizuální stránku svého umění. „Tričko a džíny bych v kapele netoleroval,“ razantně říká kapelník.

Na otázku, co se podle něj za dobu jeho života v Anglii změnilo zde v Česku, Honc na prvním místě zmiňuje vzrůstající rasismus a xenofobii ve společnosti, což podle něj souvisí se současnou politickou situací u nás.

Vývar Vandy Kavkové

kavkova_vyvarPoslechněte si rozhovor se zpěvačkou Vandou Kavkovou o jejím albu Vývar.

Regiony

Regiony

Mielo – nové album z Finska

kalaniemi_mieloMielo je nové album finské akordeonistky Marie Kalaniemi.

To nejlepší z WMCE

imamovic_singerV pořadu Slyšte, lidé! představíme nejlepší nahrávky world music z 1. pololetí 2020.

Album pohřebních zpěvů z Ghany

frafra_funeralSkupina Fra Fra na svém albu nabízí autentické pohřební písně z Ghany.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web