Finský akordeonista Markku Lepistö vydal album duetů

Finský akordeonista Markku Lepistö vydal album duetů

Pořad v souvislostech


Hudební kompas: Markku Lepistö
Budeme vysílat

Hudební kompas: Paolo Angeli
Hudební kompas: Kalem
Hudební kompas
Vysílali jsme

Hudební kompas: Ammar 808
Hudební kompas: Mehmet Polat
Hudební kompas: Danilo Cubuzio
Audioarchiv
17. prosince 2024 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Finský akordeonista Markku Lepistö vydal nové album Duos. K duetům si na něm pozval další hráče na akordeon jako Riccarda Tesiho nebo Xabiho Aburruzagu z Baskicka. Album si představíme v Hudebním kompasu v pátek 20. prosince 2024 v 7.45.

S každým hostem, kterého si na album pozval, nahrál Lepistö hned dvě originální skladby. Cílem bylo představit jedinečnou hudební interakci a výměnu zkušeností mezi hudebníky z odlišných prostředí.

Lepistö, který má za sebou 40letou hudební dráhu, hraje mistrně na diatonický i chromatický akordeon. Studoval lidovou i klasickou hudbu, získal titul Master of Music na Sibeliově akademii v Helsinkách v roce 1990 a doktorát v oboru hudby v roce 2016 na Umělecké univerzitě v Helsinkách.

NyníVarhanní hudba
Skladba: Chorál č. 2 h moll pro varhany (1890); Autor: Franck César; Sóla: Michalko Ján Vladimír - varhany
05:30Knihovnička
05:45Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Ranní proud
06:30Dnešní evangelium
06:35Ranní chvály

Folk na Slovensku v roce 2024

janku_gratia-plenaPoslechněte si přehled slovenského folku v roce 2024.

Regiony

Regiony

Profil Jiřího Smrže

960px-Brno-Leitnerka-uvedení-alba-Kořeny-Jiřího-Smrže2013Jiří-Smrž2_wikipediePoslechněte si pořad o písničkáři Jiřím Smržovi.

Témata Jak se vám líbí

RacekMarek_studio_foto@barhalkaPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Darujte Proglas!