Zkoleduj se – koledy v aranžích Marka Doubravy

Zkoleduj se – koledy v aranžích Marka Doubravy

Pořad v souvislostech


Zkoleduj se
Budeme vysílat

Rozhovor s izraelskou zpěvačkou Nani
Rozhovor s portugalským hudebníkem Máriem Moitou
World Music Charts Europe – únor 2022
Vysílali jsme


Tomáš Kočko o albu ONA

Koncert skupiny WxP ze studia Proglasu

Rozhovor se španělskou skupinou Emeterians
Audioarchiv
27. listopadu 2019 Jazz, Aktuality, Vánoce Autor: Milan Tesař

I letos se na trhu objeví několik zajímavých vánočních CD. Vedle vánočního alba Oborohu nebo zajímavé kompilace Blues Christmas amerického vydavatelství Putumayo to bude album Zkoleduj se, které nabídne známé koledy v netradičních vokálních úpravách Marka Doubravy. Rozhovor o projektu chystáme na 26. prosince 2019.

Album Zkoleduj se mělo základ v charitativních koncertech, které před třemi lety inicioval herec Petr Vaněk. CD obsahuje 13 vánočních písní, většinou lidových, v originálních, hravých aranžích Marka Doubravy z kapely Hm…, vycházejících především z tradic společného zpívání koled v zábavné a živé formě. Jako zpěváci se zde ve skvělé formě představují herci Adéla Petřeková, Petra Kosková, Magdaléna Borová, Jan Meduna, Richard Fiala, Ondřej Nosálek a Petr Vaněk s hostující Pavlou Fendrichovou původně v roli jejich vokální koučky, přičemž někteří z nich doprovázejí písně také hrou na hudební nástroje. Energie, s jakou se pouštějí do vícehlasých aranží, v nichž nelze přeslechnout vlivy takových inspirátorů, jako je třeba Bobby McFerrin, může být zdrojem pro společné zpívání s posluchači v pravé radostné atmosféře vánočních svátků, ale dokonce i v parnu letních měsíců. Tím spíše, že na albu účinkují i všechny jejich děti. Spolehlivým rytmickým základem rozezpívané party herců dirigované Markem Doubravou je duo Rastislav Uhrík (kontrabas) a Martin Kopřiva (bicí). Album bylo nahráno ve Studiu Sono ve spolupráci s Adamem Karlíkem, který společně s Pavlem Karlíkem provedl také mix a mastering alba.

Herec Petr Vaněk přišel s myšlenkou projektu Zkoleduj se v roce 2017 spolu se svými přáteli-herci. Za dva roky existence projektu se jim podařilo zapojit přes 250 žáků a studentů základních a středních škol, s nimiž uspořádali celkem 8 charitativních koncertů, a oslovit přes 2500 podporovatelů. Výtěžek projektu, který dosáhl už téměř 400 000 Kč, byl věnován poskytovatelům sociálních služeb různého zaměření – domovu seniorů, domovu mládeže, záchranné stanici hl. m. Prahy apod. Cílem projektu je tak nejen obnovovat tradici společného zpívání v předvánočním čase a sdílet společnou radost z něj, ale také motivovat děti a studenty k tomu, aby se zajímali o prostředí, ve kterém žijí a naučili se, jak mu mohou být prospěšní.

(Oficiální tisková zpráva)

NyníPísničky před svítáním
Píseň: Válka je vůl (2019); Interpret: Kluka Zdeněk; Album: různí: Malý princ – Pocta Oldřichu Veselému
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně
06:30Dnešní evangelium
06:35Ranní chvály
06:50Duchovní slovo

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web