Vibes Andrzeje Serafina

Vibes Andrzeje Serafina
30. března 2018 Jazz, Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Polský hráč na vibrafon a skladatel Andrzej Serafin, známý mimo jiné z blues-jazzové skupiny Los Agentos, vydal nové sólové album Vibes.

Polský hudebník Andrzej Serafin je mimo jiné členem skupiny Los Agentos. Dále má s hráčem na harmoniku Robertem Lenertem a s flétnistou a saxofonistou Staszkem Domarským trio L. S. D. – nazvané podle počátečních písmen jmen jednotlivých členů.

Na novém Serafinově sólovém albu Vibes účinkují jako hosté mimo jiné opět Robert Lenert, dále zpěvačka z Los Agentos Bożena Mazur nebo saxofonista Wojtek Kołek. Dalším hostem je zpěvák Bartek Przytuła a také hráč na perkuse Arek Skolik.

Serafin je absolventem Hudební akademie Ignáce Jana Paderewského v Poznani. V minulosti byl členem souboru Editions Quartet, hrál se skupinou Blue Ink a spolupracoval s orchestrem Agnieszki Duczmal. Pohybuje se na pomezí jazzu a blues, ale jak jste slyšeli v naší předchozí ukázce, nevyhýbá se ani vlivům elektronické hudby.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web