Vertigo vydalo album Daleko

Vertigo vydalo album Daleko
28. listopadu 2019 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Vertigo, naše přední jazzová skupina, složená ze špičkových českých a slovenských hráčů střední generace, vydala nové album s názvem Daleko. Představila je mimo jiné v rámci jazzového odpoledne na festivalu Blues Alive 2019 v Šumperku.

Saxofonista Marcel Bárta, pianista Vojtěch Procházka, violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, trumpetista Oskar Török, basista Rastislav Uhrík a bubeník Daniel Šoltis jsou velmi výrazné osobnosti česko-slovenské hudební scény, které spolu pod názvem Vertigo již 17 let vytvářejí hudbu, která nezná hranic, vydává se novými směry a prozkoumává stále nové kompoziční, interpretační i zvukové možnosti. Po třech letech od posledního alba (Nononononininini, 2016) vydává Vertigo nové, celkově již sedmé album, s názvem Daleko. Kapela stejně jako na předchozích albech využívá zvukových možností elektroniky v kombinaci s akustickými nástroji, jimž dávají vyniknout mimořádné hráčské schopnosti všech zúčastněných hudebníků. Autory většiny skladeb jsou Bárta a Procházka, ale vlastní kompozice zde mají i tři další členové kapely.

Album Daleko vzniklo ve studiu Sono Records ve spolupráci se zvukovými mistry Milanem Cimfem a Pavlem Karlíkem. Na obalu a bookletu alba jsou použity výtvarné motivy vycházející z tvorby Marcela Bárty, autorem grafické koncepce bookletu je Jakub Spurný (Studio Najbrt).

(Oficiální tisková zpráva vydavatelství Animal Music)

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web