Štefan Szabó – rozhovor o triu Szaturma

Štefan Szabó – rozhovor o triu Szaturma
26. června 2020 Jazz, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

V úterý 14. července 2020 bude hostem pořadu Jak se vám líbí slovenský kytarista Štefan Szabó. Představíme si především triu Szaturma, které v těchto dnech vydává své debutové album Phi.

Základ tria Szaturma tvoří dlouholetá spolupráce Štefana Szabó se saxofonistkou Michaelou Turcerovou. Společně s bubeníkem Jánem Fialou natočili v roce 2018 na Slovensku EP z řady Supernova Sessions, kterou vydává vydavatelství Real Music House. Na studiích v Brně se však Szabó seznámil s dalším bubeníkem Petrem Macečkem a právě s ním a s Turcerovou utvořil trio Szaturma. To vydalo album Phi, které obsahuje autorskou tvorbu všech členů tria a na kterém se jako supervizor a spoluproducent podílel český saxofonista Luboš Soukup.

V současné době už trio funguje v novém složení: Štefana Szabó a Michaelu Turcerovou nově doplnil bubeník Jakub Švejnar. V této sestavě se trio představí například 14. října v rámci festivalu JazzFestBrno.

V rozhovoru bude Štefan Szabó hovořit nejen o tomto svém jazzovém projektu, ale také o své účasti na písňovém dvojalbu Simultánky básníka Petra Šranka a hudebníka Juraje Haška. Na něm zhudebnil několik Šrankových básní, které i nazpíval.

Mielo – nové album z Finska

kalaniemi_mieloMielo je nové album finské akordeonistky Marie Kalaniemi.

Regiony

Regiony

To nejlepší z WMCE

imamovic_singerV pořadu Slyšte, lidé! představíme nejlepší nahrávky world music z 1. pololetí 2020.

Album pohřebních zpěvů z Ghany

frafra_funeralSkupina Fra Fra na svém albu nabízí autentické pohřební písně z Ghany.

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Partneři

Harmonie_logo_velke_web