Sólové album Andrease Hintersehera

Sólové album Andrease Hintersehera

Pořad v souvislostech


Synkopy na kanapi: Andreas Hinterseher
Audioarchiv
25. září 2021 Jazz, Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

V pořadu Synkopy na kanapi budeme v neděli 26. září 2021 poslouchat německého akordeonistu Andrease Hintersehera a ukázky z jeho nového alba Stay Away And Play!

Akordeonista Andreas Hinterseher na svém webu píše: „Teprve v karanténě si opravdu uvědomíme, co nám vlastně chybí a pro koho a pro co se vyplatí žít. V první řadě jsou to lidé, kteří nám scházejí, i když je to jen krátký rozhovor, vzdálený pozdrav, okamžik. A svoboda objevovat svět. Za zavřenými dveřmi si všimneme, jaké nekonečné bohatství krásy svět nabízí.“

Německý akordeonista je známý především z instrumentální skupiny Quadro Nuevo. Po dvaceti letech neustálého koncertování a cestování jej covid přinutil zůstat nějakou dobu doma. Hudebník toho využil, koupil si nové nástroje, na dálku se spojil se svými hudebními přáteli a natočil sólové album. S hosty, které si na své album pozval, spolupracoval na dálku. Mezi těmito hosty byli zpěvák Mateo Stoneman z Los Angeles a zpěvačka Helena Goldt z Kazachstánu, nyní žijící v Berlíně. Dále Jorge Chicoy na kytaru, Enrique Lazaga z Kuby na rytmické nástroje maracas, Chrisa Lazariotou na řeckou loutnu a Katie Barlas a Tanja Conrad na housle. Sám Hinterseher na albu vedle akordeonu hraje také na bandoneon, dále na vibrafon a také na baskytaru.