Rozhovor s Emilem Viklickým v Jak se vám líbí

23. května 2010 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

V pondělí 24. května bude hostem pořadu Jak se vám líbí pianista a skladatel Emil Viklický. Představí vám své nové album Sinfonietta, které vyšlo v Japonsku, dále bude hovořit o záznamu koncertu z Vídně, o hudbě k televiznímu filmu Rytmus v patách nebo o kolekci funkových nahrávek, která mu vyšla ve Španělsku. Řeč bude také o muzikantských cestách do Ameriky nebo do Japonska.

Klavírista Emil Viklický absolvoval v polovině května několik koncertů ve východní Asii – v Japonsku a v Číně. Ještě před odletem poskytl našemu rádiu rozhovor, který vám nabídneme v pondělí 24. května od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí.

Jedním z hlavních témat rozhovoru bude CD Sinfonietta, které Viklickému vyšlo v Japonsku a které obsahuje především klavíristovy variace na moravskou lidovou tvorbu a na janáčkovskou tradici. Nechybí ani Janáčkova Sinfonietta, podle které album (s podtitulem Janacek of Jazz) dostalo název.

Vzpomeneme na oslavy 60. narozenin Emila Viklického, které proběhly v roce 2008 na Pražském hradě a jichž se zúčastnila řada osobností hudebního světa z Česka i zahraničí.

Dále bude řeč o kompilaci starších funkových nahrávek, které Viklický hrál s různými sestavami, mimo jiné s jazzrockovou formací Energit. Toto výběrové CD pro změnu vyšlo ve Španělsku.

Česko-britská společnost Cube Metier vydalo nedávno záznam koncertu Viklického tria z Vídně. I o nahrávání tohoto alba bude v pořadu Emil Viklický hovořit stejně jako o svých zkušenostech z koncertování ve Spojených státech.

A zmíníme také televizní film Rytmus v patách, které vznikl na motivy Škvoreckého povídky Malá pražská matahára. Emil Viklický pro tento film, ve kterém hraje jednu z hlavních rolí jazzová hudba, sestavil kapelu a natočil s ní nejen staré swingové hity ale i svou vlastní scénickou hudbu.

NyníKomorní hudba
Skladba: Menuet ve stylu Nicoly Porpory; Autor: Kreisler Fritz; Sóla: Accardo Salvatore - housle, Manzini Laura - klavír
02:00Křesťan a svět
02:25Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Témata Jak se vám líbí

longital_salontayPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Kolokvium v Náměšti

11kytaraZveme na kolokvium na téma Hudba a spiritualita.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music