Rozhovor s Emilem Viklickým v Jak se vám líbí

23. května 2010 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

V pondělí 24. května bude hostem pořadu Jak se vám líbí pianista a skladatel Emil Viklický. Představí vám své nové album Sinfonietta, které vyšlo v Japonsku, dále bude hovořit o záznamu koncertu z Vídně, o hudbě k televiznímu filmu Rytmus v patách nebo o kolekci funkových nahrávek, která mu vyšla ve Španělsku. Řeč bude také o muzikantských cestách do Ameriky nebo do Japonska.

Klavírista Emil Viklický absolvoval v polovině května několik koncertů ve východní Asii – v Japonsku a v Číně. Ještě před odletem poskytl našemu rádiu rozhovor, který vám nabídneme v pondělí 24. května od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí.

Jedním z hlavních témat rozhovoru bude CD Sinfonietta, které Viklickému vyšlo v Japonsku a které obsahuje především klavíristovy variace na moravskou lidovou tvorbu a na janáčkovskou tradici. Nechybí ani Janáčkova Sinfonietta, podle které album (s podtitulem Janacek of Jazz) dostalo název.

Vzpomeneme na oslavy 60. narozenin Emila Viklického, které proběhly v roce 2008 na Pražském hradě a jichž se zúčastnila řada osobností hudebního světa z Česka i zahraničí.

Dále bude řeč o kompilaci starších funkových nahrávek, které Viklický hrál s různými sestavami, mimo jiné s jazzrockovou formací Energit. Toto výběrové CD pro změnu vyšlo ve Španělsku.

Česko-britská společnost Cube Metier vydalo nedávno záznam koncertu Viklického tria z Vídně. I o nahrávání tohoto alba bude v pořadu Emil Viklický hovořit stejně jako o svých zkušenostech z koncertování ve Spojených státech.

A zmíníme také televizní film Rytmus v patách, které vznikl na motivy Škvoreckého povídky Malá pražská matahára. Emil Viklický pro tento film, ve kterém hraje jednu z hlavních rolí jazzová hudba, sestavil kapelu a natočil s ní nejen staré swingové hity ale i svou vlastní scénickou hudbu.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Sonáta pro klavír As dur "Návrat do Paříže" (Le retour a Paris) op. 64 C 221 - Allegro non troppo ed espressivo; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Tůma Jaroslav - klavír
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Studna slova (Rádio 7)

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web