Post Noisy Pots vítězi středoevropského showcasu v Brně

Post Noisy Pots vítězi středoevropského showcasu v Brně
30. června 2022 Jazz, Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

V pondělí 27. a v úterý 28. června 2022 se v brněnském divadle Husa na provázku konal druhý ročník Central European Jazz Showcase. Zatímco loni se pozvaným delegátům z celé Evropy i některých mimoevropských zemí představily české a rakouské kapely, tentokrát šlo o akci česko-slovenskou.

Celkem se pozvaným delegátům představilo patnáct kapel, projektů a dvojic, z toho osm z Česka a sedm ze Slovenska. Celým programem stejně jako loni provázel redaktor Proglasu Milan Tesař.

Showcase je speciální druh festivalu, určený odbornému publiku: pořadatelům festivalů, dramaturgům klubů nebo novinářům. Tentokrát si mohli na dvou scénách brněnského divadla vychutnat například brněnský improvizačně-recitační projekt Brünnwerk, slovenské PaCoRa Trio, pianistu Tibora Felediho a jeho skupinu Kairos Quintet, duo Lash & Grey, zpěvačku Sisu Fehér a Vladka Mikláše s projektem Bardo, zpěvačku Júlii Kozákovou se skupinou Sole, česko-sloevnské trio Treetop a další.

V závěru druhého dne delegáti hlasovali pro nejlepší kapelu. Vítězem se stal nový pražský projekt Post Noisy Pots, který kombinuje netradiční bicí nástroje (hrnce, kbelíky) s elektronickou hudbou. Na druhém místě skončila skupina Limbo v čele s klarinetistou a saxofonistou Pavlem Hrubým. A o třetí místo se dělily slovenské kapely Tibor Feledi Kairos Quintet a Ľubomír Gašpar Cimbal Project.

Během dvoudenní akce jsme pro vás natočili do pořadu Jak se vám líbí rozhovory se slovenskými hudebníky Júlií Kozákovou, Ľubomírem Gašparem a Sisou Fehérovou. K mikrofonu jsme si pozvali také brazilského písničkářem Luize Murá, který byl v Brně přítomen jako delegát. Natočili jsme také rozhovor se slovenskou spolupořadatelkou akce Sašou Pastorkovou.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web