Limbo má Kalimbo

20. listopadu 2007 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Moderní jazz křížený s etnickou hudbou a především s humorem hraje kvarteto Limbo v čele se saxofonistou Pavlem Hrubým. Skupina, která patří k nejvýraznějším objevům na české scéně, právě vydala své první oficiální album Kalimbo.

Kapela Limbo vznikla jako trio v roce 2004 ve složení Pavel Hrubý (saxofon, basklarinet), Taras Vološčuk (kontrabas) a Miloš Dvořáček (bicí, perkuse). V roce 2005 přišel do kapely trumpetista František Kučera a tím se kapela ustálila v současném složení. „Hudba, kterou hrajeme, vzniká v daný okamžik na pódiu, vyvěrá z letitých hudebních zkušeností a mimořádné kreativity jednotlivých osobností. Nedá se v dobrém slova smyslu zaškatulkovat, žánrově a stylově je pestrá,“ píše o sobě Limbo na svých stránkách.

Své první bezejmenné album Limbo nahrálo v roce 2005. Vydalo si je vlastním nákladem a distribuovalo především na koncertech. Nyní se na trhu objevil oficiální debut kapely, nazvaný Kalimbo. Vyšel u jazzového vydavatelství Amplion Records, jehož majitelka Lucie Bassi Kukulová prohlásila: „Nechci škodit žádným svým dětem, ale podle mého je to nejlepší CD, které dosud bylo na Amplionu realizované. Dokonalý ECM zvuk od Aleše Charváta, virtuozita kluků, improvizace, perfektní napojení, lehkost, hravost, blbnutí, žádná komplikace, žádná závažnost… Je to fakt hodně veselá deska.“

Nové album Limba si samozřejmě brzy představíme v jazzových pořadech Proglasu.

NyníPísně
Píseň: Hejno černejch koček (2022); Interpret: Kvietah; Album: Kvietah: Hejno černejch koček
03:00Oktáva
03:55Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web