Limbo má Kalimbo

20. listopadu 2007 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Moderní jazz křížený s etnickou hudbou a především s humorem hraje kvarteto Limbo v čele se saxofonistou Pavlem Hrubým. Skupina, která patří k nejvýraznějším objevům na české scéně, právě vydala své první oficiální album Kalimbo.

Kapela Limbo vznikla jako trio v roce 2004 ve složení Pavel Hrubý (saxofon, basklarinet), Taras Vološčuk (kontrabas) a Miloš Dvořáček (bicí, perkuse). V roce 2005 přišel do kapely trumpetista František Kučera a tím se kapela ustálila v současném složení. „Hudba, kterou hrajeme, vzniká v daný okamžik na pódiu, vyvěrá z letitých hudebních zkušeností a mimořádné kreativity jednotlivých osobností. Nedá se v dobrém slova smyslu zaškatulkovat, žánrově a stylově je pestrá,“ píše o sobě Limbo na svých stránkách.

Své první bezejmenné album Limbo nahrálo v roce 2005. Vydalo si je vlastním nákladem a distribuovalo především na koncertech. Nyní se na trhu objevil oficiální debut kapely, nazvaný Kalimbo. Vyšel u jazzového vydavatelství Amplion Records, jehož majitelka Lucie Bassi Kukulová prohlásila: „Nechci škodit žádným svým dětem, ale podle mého je to nejlepší CD, které dosud bylo na Amplionu realizované. Dokonalý ECM zvuk od Aleše Charváta, virtuozita kluků, improvizace, perfektní napojení, lehkost, hravost, blbnutí, žádná komplikace, žádná závažnost… Je to fakt hodně veselá deska.“

Nové album Limba si samozřejmě brzy představíme v jazzových pořadech Proglasu.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web