Otto Hejnic hraje standardy

24. listopadu 2014 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Trio jazzového bubeníka Otty Hejnice natočilo své druhé album s názvem Standards One. Zařadilo na ně několik jazzových standardů, ale také například známou melodii z filmu Vinnetou.

Otto Hejnic je skladatel a hudebník, absolvent pražské konzervatoře v oborech bicí a klavír. V roce 2012 natočil první album One se svým triem, které dále tvoří slovenský pianista Ondrej Krajňák a kontrabasista Josef Fečo. V téže sestavě nyní vydávají druhé CD Standards One, na které zařadili především jazzové standardy. Pojem standard totiž chápe Otto Hejnic v širším slova smyslu. Vedle slavné melodie Errolla Garnera Misty nebo skladby Victora Younga Stella By Starlight tak zařadil hudbu z filmového Vinnetoua, kterou u nás kdysi dávno hrával Orchestr Karla Duby a který patří k nejnosnějším tématům nové Hejnicovy desky. Dále se do výběru vejde například úderná Scrapple From The Apple Charlieho Parkera, Karlem Gottem u nás proslavená melodie Feelings nebo latinou provoněná slavná Besame Mucho.

Oba Hejnicově spoluhráči, pianista Ondrej Krajňák a kontrabasista Josef Fečo, mají zkušenosti i z dalších žánrů včetně doprovázení zpěvaček, které se věnují jazzovým úpravám lidových písní – Zuzany Lapčíkové a Hanky Gregušové.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web