Otto Hejnic hraje standardy

24. listopadu 2014 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Trio jazzového bubeníka Otty Hejnice natočilo své druhé album s názvem Standards One. Zařadilo na ně několik jazzových standardů, ale také například známou melodii z filmu Vinnetou.

Otto Hejnic je skladatel a hudebník, absolvent pražské konzervatoře v oborech bicí a klavír. V roce 2012 natočil první album One se svým triem, které dále tvoří slovenský pianista Ondrej Krajňák a kontrabasista Josef Fečo. V téže sestavě nyní vydávají druhé CD Standards One, na které zařadili především jazzové standardy. Pojem standard totiž chápe Otto Hejnic v širším slova smyslu. Vedle slavné melodie Errolla Garnera Misty nebo skladby Victora Younga Stella By Starlight tak zařadil hudbu z filmového Vinnetoua, kterou u nás kdysi dávno hrával Orchestr Karla Duby a který patří k nejnosnějším tématům nové Hejnicovy desky. Dále se do výběru vejde například úderná Scrapple From The Apple Charlieho Parkera, Karlem Gottem u nás proslavená melodie Feelings nebo latinou provoněná slavná Besame Mucho.

Oba Hejnicově spoluhráči, pianista Ondrej Krajňák a kontrabasista Josef Fečo, mají zkušenosti i z dalších žánrů včetně doprovázení zpěvaček, které se věnují jazzovým úpravám lidových písní – Zuzany Lapčíkové a Hanky Gregušové.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web