Otto Hejnic hraje standardy

24. listopadu 2014 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Trio jazzového bubeníka Otty Hejnice natočilo své druhé album s názvem Standards One. Zařadilo na ně několik jazzových standardů, ale také například známou melodii z filmu Vinnetou.

Otto Hejnic je skladatel a hudebník, absolvent pražské konzervatoře v oborech bicí a klavír. V roce 2012 natočil první album One se svým triem, které dále tvoří slovenský pianista Ondrej Krajňák a kontrabasista Josef Fečo. V téže sestavě nyní vydávají druhé CD Standards One, na které zařadili především jazzové standardy. Pojem standard totiž chápe Otto Hejnic v širším slova smyslu. Vedle slavné melodie Errolla Garnera Misty nebo skladby Victora Younga Stella By Starlight tak zařadil hudbu z filmového Vinnetoua, kterou u nás kdysi dávno hrával Orchestr Karla Duby a který patří k nejnosnějším tématům nové Hejnicovy desky. Dále se do výběru vejde například úderná Scrapple From The Apple Charlieho Parkera, Karlem Gottem u nás proslavená melodie Feelings nebo latinou provoněná slavná Besame Mucho.

Oba Hejnicově spoluhráči, pianista Ondrej Krajňák a kontrabasista Josef Fečo, mají zkušenosti i z dalších žánrů včetně doprovázení zpěvaček, které se věnují jazzovým úpravám lidových písní – Zuzany Lapčíkové a Hanky Gregušové.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music