Mezitím v Brně se skupinou Heterofón

Mezitím v Brně se skupinou Heterofón
6. dubna 2019 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Pod albem Mezitím v Brně je podepsána jazzová skupina Heterofón. Jedná se zároveň o jedno ze čtyř alb, která v loňském roce vydal brněnský saxofonista, skladatel a kapelník Pavel Zlámal. Ten bude hostem našeho pořadu Jak se vám líbí 2. května 2019.

Heterofón je jedenáctičlenná formace brněnských hudebníků, která kombinuje jazzové prvky s estetikou volné tvorby a se zvukem soudobé vážné hudby. Rytmiku tvoří mladí jazzoví hráči – bubeník Václav Pálka, pianista Martin Konvička a kontrabasista Juraj Velančík –, které doplňuje známý brněnský experimentátor Jaroslav Šťastný. Dechovou sekci obsadili klasicky školení hudebníci, členové filharmonií a operních orchestrů, absolventi nebo současní studenti JAMU. Vedle lesního rohu, trubky, trombónu, fagotu a tuby zní na albu i fujary, instalatérské trubky nebo okarína. V čele souboru stojí saxofonista a klarinetista Pavel Zlámal, všestranný hudebník, který v loňském roce vydal ještě tři další alba. Jednak to byl projekt Brünnwerk, ve kterém je mu partnerem básník Petr Rybíz Toman. Dále se jedná o vinylovou desku jazzové skupiny ZKKP a konečně o album Tyče nevyhnutelné kvarteta PQ. O projektu Heterofón Pavel Zlámal říká: „Využíváme myšlenky heterofonie, což může znamenat nepřesnost, nestejnou interpretaci, a to jak rytmickou, tak co se týče výšek tónů a melodií. Já jsem to uchopil jako tvůrčí moment, jako princip, kterým se dá tvořit.“

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web