Kurt Rosenwinkel hraje standardy

Kurt Rosenwinkel hraje standardy
15. ledna 2010 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Album jazzových standardů natočil americký kytarista Kurt Rosenwinkel. CD se jmenuje Reflections a na Proglasu z něj budeme vysílat v sobotu 16. ledna od 0.05.

Kurt Rosenwinkel: CD ReflectionsAlbum Reflections natočil kytarista Kurt Rosenwinkel v roce 2009 se svým triem, které dále tvoří kontrabasista Eric Revis a bubeník Eric Harland.

Rosenwinkel vystoupil před pěti lety v Brně v rámci festivalu JazzFestBrno a letos na jaře by se na jižní Moravu měl vrátit. Pořadatelé festivalu o něm před pěti lety psali: „Vyprofiloval se jako mimořádně nadaný hudebník, který si jakoby náhodou pro své vyjadřování zvolil kytaru. Jeho prvním nástrojem bylo ostatně piano a klavíristický přístup se v Rosenwinkelově hře na kytaru i komponování projevuje v neobvyklé míře.“

A ještě jeden citát: „Kurt Rosenwinkel má nejen cit pro hudební vyjádření a elementární vkus, ale zároveň osobitý melodicko-harmonický koncept, který jej řadí na absolutní špici soudobé tvůrčí hudby bez ohledu na žánry.“ Tolik dramaturg festivalu JazzFestBrno Vilém Spilka, sám také kytarista a především velký Rosenwinkelův fanoušek.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web