Kurt Rosenwinkel hraje standardy

Kurt Rosenwinkel hraje standardy
15. ledna 2010 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Album jazzových standardů natočil americký kytarista Kurt Rosenwinkel. CD se jmenuje Reflections a na Proglasu z něj budeme vysílat v sobotu 16. ledna od 0.05.

Kurt Rosenwinkel: CD ReflectionsAlbum Reflections natočil kytarista Kurt Rosenwinkel v roce 2009 se svým triem, které dále tvoří kontrabasista Eric Revis a bubeník Eric Harland.

Rosenwinkel vystoupil před pěti lety v Brně v rámci festivalu JazzFestBrno a letos na jaře by se na jižní Moravu měl vrátit. Pořadatelé festivalu o něm před pěti lety psali: „Vyprofiloval se jako mimořádně nadaný hudebník, který si jakoby náhodou pro své vyjadřování zvolil kytaru. Jeho prvním nástrojem bylo ostatně piano a klavíristický přístup se v Rosenwinkelově hře na kytaru i komponování projevuje v neobvyklé míře.“

A ještě jeden citát: „Kurt Rosenwinkel má nejen cit pro hudební vyjádření a elementární vkus, ale zároveň osobitý melodicko-harmonický koncept, který jej řadí na absolutní špici soudobé tvůrčí hudby bez ohledu na žánry.“ Tolik dramaturg festivalu JazzFestBrno Vilém Spilka, sám také kytarista a především velký Rosenwinkelův fanoušek.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web