Jak se vám líbí: rozhovor s jazzovým AMC Triem

Jak se vám líbí: rozhovor s jazzovým AMC Triem
14. února 2015 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Ve čtvrtek 19. února od 19.15 si můžete poslechnout rozhovor s AMC Triem, což je jazzová skupina ze Slovenska, kterou tvoří pianista Peter Adamkovič, kontrabasista Martin Marinčák a bubeník Stanislav Cvanciger. Nahrávají alba jak samostatně, tak ve spolupráci se světoznámými hudebníky, například s trumpetistou Randym Breckerem nebo s kytaristou Ulfem Wakeniem.

AMC Trio tvoří hráč na piano Peter Adamkovič, kontrabasista Martin Marinčák a bubeník Stanislav Cvanciger. Jejich spolupráce začala společným hraním standardů, avšak velmi brzy v ní převážila autorská tvorba. V současné době skládají všichni tři členové, přičemž vedle jazzu se inspirují i dalšími žánry. Dvě alba natočili společně se švédským kytaristou Ulfem Wakeniem, bývalým spoluhráčem Oscara Petersona. A na svém nejnovějším albu novém albu One Way Road To My Heart spolupracují s americkým trumpetistou Randym Breckerem. S jiným americkým hráčem na trubku, Michaelem Patchesem Stewartem, už několikrát koncertovali.

V pořadu Jak se vám líbí budeme hovořit mimo jiné o procesu tvorby, o tom, jak vznikají konkrétní aranže pro rozšířenou sestavu s hosty, a také o tom, jak vůbec spolupráce slovenské skupiny se světoznámými jazzmany začala.

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web