East Jazz Company Trio ve Staré Pekárně

24. listopadu 2012 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Pořadatelé podzimního festivalu Jazz Brno 2012 hlásí změnu v programu. V úterý 27. listopadu v klubu Stará Pekárně nevystoupí původně ohlášená skupina Kikina B (nemoc jednoho z hudebníků), ale East Jazz Company Trio.

Radim Hanousek v klubu Stará Pekárna v BrněEast Jazz Company – to je hudební hledačství s jazzovou dravostí. Autorem většiny skladeb je Marián Friedl. Tento dříve pražský jazzový kontrabasista přesídlil po studiu etnomuzikologie a jazzu do rodné beskydské krajiny, kde se kromě jazzu věnuje i tradiční lidové hudbě. Jeho skladby jsou invenčním spojením moderního jazzu, folklóru ai částečné improvizace. Společně s brněnským saxofonistou Radimem Hanouskem hraje v řadě mezinárodních projektů (italský Fábio Delvo Quartet, norský Didrik Ingvaldsen Quartet, polský New Quartet).

Radim Hanousek alias brněnský Coltrane je pekárenskému publiku dostatečně znám (MulliGang, UP!). Marian Friedl je mimo jiné kontrabasistou doprovodné kapely Martina Chodúra. Teprve dvacetiletý bubeník Václav Pálka z Ostravy je překvapujícím talentem na moravské jazzové scéně, opravdová bubenická naděje.

Více: http://bandzone.cz/eastjazzcompany.

(Oficiální tisková zpráva)