David Kollar připraví hudbu k dokumentu o Aljašce

27. prosince 2011 Jazz, Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Americký režisér Dmitry Trakovsky oslovil v rámci spolupráce ke svému novému dokumentárnímu filmu slovenského hudebníka Davida Kollara. Trakovsky je držitelem několika ocenění ze světových festivalů za svůj zatím poslední film Meeting Tarkovsky, což je nejnovější dokument o světoznámém režisérovi Andreji Tarkovském. Nový Trakovského film se natáčel několik měsíců na Aljašce a půjde o příběh lidí žijících v malé vesničce.

„Jsem velmi poctěný. S Dmitrym jsme se potkali osobně před dvěma lety na jeho turné s filmem Meeting Tarkovsky. A Tarkovskij je už dlouhé roky i jedním z mých nejoblíbenějších režisérů,“ říká David Kollar a dodává: „Už si ani nepamatuji, jak jsme se setkali. Dmitry mě povzal odehrát několik sólo koncertů k předfilmu s básněmi Tarkovského otce. Strávili jsme spolu 10 dní na cestách. Naposledy se mi ozval asi před měsícem, abych mu poslal nové nahrávky, a nabídl mi spolupráci.“

Kollar, který momentálně pracuje také na hudbě k celovečernímu filmu režiséra Mira Rema Comeback, je známý jako kytarista a leader svého mezinárodního projektu, jehož členy jsou dva maďarští hudebníci: na baskytaru hraje Gergo Baranyi a na bicí Gergo Borlai, který spolupracoval mj. s Chickem Coreou, Johnem McLaughlinem nebo Joe Zawinulem.

Od roku 2009 David Kollar složil hudbu k 12 krátkým i celovečerním filmům, z toho dva půjdou do kin v roce 2012. Je také autorem hudby ke dvěma divadelním představením srbského režiséra Srdjana Sekického.

(oficiální tisková zpráva)

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Regiony

Regiony

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music