Dáša Voňková s novými písničkami a klávesami

2. prosince 2008 Jazz, Folk, Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Písničkářka Dáša Voňková (Andrtová) po letech experimentování s netradičními formami hry na kytaru natočila písňové album. Jmenuje se Slunci ležím v rukou a autorku na něm doprovází jazzový klávesista Zdeněk Zdeněk. Rozhovor s Dášou Voňkovou poslouchejte v pořadu Jak se vám líbí na Nový rok od 19.15.

„Baví mě chodit po historických městech, ale nechtěla bych už v žádném městě bydlet,“ říká písničkářka Dáša Voňková v rozhovoru, který poskytla současně Radiu Proglas a časopisu Folk & country a který vám nabídneme v pořadu Jak se vám líbí po Novém roce. Nové album Slunci ležím v rukou je plné inspirací přírodou a především stromy, o čemž svědčí i názvy písní jako Jívy, Háje, Břízy nebo Višeň.

Na albu jako rovnocenný partner spolupracoval jazzový klávesista Zdeněk Zdeněk, díky jehož přispění se na jinak alternativně folkové nahrávce objevují i prvky jazzu. Kytara jako donedávna dominantní nástroj Dagmar Voňkové tentokrát ustupuje do pozadí a slouží především jako doprovodný nástroj. Tento (staro)nový písňový styl zpěvačka, která podle svých slov už není „rozhněvaná mladá žena“, zkouší už několik sezón na koncertech na svých posluchačích: „Než jsem se dostala k tomuto cédéčku, záměrně jsem nic jiného nehrála.“

Album Slunci ležím v rukou, vyzdobené na titulní straně hravou grafikou Dáši Voňkové, vyjde do konce roku u vydavatelství Indies Happy Trails.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web