Třikrát z Proglasu: americká písničkářka Wren

Třikrát z Proglasu: americká písničkářka Wren

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Wren
Budeme vysílat

Třikrát z Proglasu: Diana Rasina
Třikrát z Proglasu: Barnill Brothers
Třikrát z Proglasu: Michael Wollny
Vysílali jsme

Třikrát z Proglasu: Rao Kyao
Třikrát z Proglasu: Suckarie
Třikrát z Proglasu: Stefano Saletti
Audioarchiv
26. dubna 2021 Folk, Country, Aktuality Autor: Milan Tesař

Ve středu 28. dubna 2021 si v ranní rubrice Třikrát z Proglasu představíme americkou písničkářku Wren a její nové album Pink Stone – Songs From Moose Lodge.

Miluje moře, které omývá její domov ve státě Washington na severozápadě Spojených států. Má ovšemráda také španělskou Galicii, která strávila rok svého života. A důležitá je pro ni i Sonorská poušť ve státě Arizona, kde zakončila svou ozdravnou pouť.

Důležitým místům svého života věnovala písničkářka Wren jednotlivá svá alba. Na tom prvním, nazvaném Bone Nest (2013), se inspiruje krajinou severozápadu Spojených států, pacifickým pobřetím, domovem kmene Duwamišů. V roce 2016 vydala druhé album Stitch an Ocean, na kterém se vypsala z dojmů z Galicie a na které vedle vlastní tvorby zařadila i dvě galicijské lidové písně. Novinka pak v sobě skrývá příběh osobního poznání, vyrovnání se s dlouhodobou nemocí a cesty k uzdravení.

Na pozvání svých přátel se Wren načas odstěhovala do chaty v hlubokých lesích v údolí řeky Methow ve státě Washington. Sama chodila po březích, stoupala do kopců, procházela se hlubokými lesy a meditovala nad nemocí a sbírala sílu. V té době začaly vznikat písně, které dostaly finální tvar na dalším místě, v poušti v Arizoně, kde cesta mladé ženy za zdravím a za poznáním sebe sama pokračovala. Album samotné pak natočila v Indianě ve spolupráci s producentem Davidem Weberem a s hudebníky Jasonem Wilberem, Kristou Detor a Garym Stroutsosem.

Témata Jak se vám líbí

Teepee_ve-studiuPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web