Skladatel Rotter nahrál  společné album s Bolkem Polívkou

Skladatel Rotter nahrál  společné album s Bolkem Polívkou
30. prosince 2021 Folk, Aktuality, Blues, Jazz Autor: Milan Tesař

Skladatel David Rotter je podepsaný například pod kolekcí zhudebněných básní Jana Skácela Amulet nebo pod albem Večerný hosť, na kterém Peter Lipa zpívá zhudebněné básně Milana Rúfuse. Rotterova novinka se jmenuje Zamrzlé úsměvy a vzniklo ve spolupráci s hercem Bolkem Polívkou. Rozhovor s Davidem Rotterem uslyšíte 13. ledna 2022 v 19.15.

Zamrzlé úsměvy jsou poetické pásmo, sled textů, písní a melodramat. Autoři chtějí připomenout, jak je fantazie hluboká a bezbřehá, jak dokáže člověka povznést a dodat mu sílu a energii do života. CD obsahuje bizarní, absurdní a poetické texty Bolka Polívky a hudbu a písně Davida Rottera v podání obou protagonistů a několika hostů. David Rotter zde jako skladatel, hudebník a zpěvák zůstává věrný svému povolání. Avšak Bolka Polívku zde naleznete v nové poloze, pro mnohé možná nečekané. Projevuje se zde jako básník, autor textů a zároveň jejich interpret. 

„Ve chvílích, kdy se naše svoboda ztenčuje, ve chvílích, kdy nemůžeme hrát v divadlech ani na koncertních podiích, jsme se rozhodli připomenout důležitost radosti, legrace, důležitost fantazie a humoru pro život, pro radost ze života. Byli jsme zvyklí být stále v permanenci a náhle jsme se ocitli v klidu a samotě, odříznuti od svého publika. Každý se s touto atmosférou vyrovnával po svém. My jsme byli vedeni potřebou tvořit. Vytvářeli jsme okénka, jimiž jsme pozorovali svět. A sami jsme byli překvapováni, co všechno nás v této nucené hibernaci napadá. Možná by bez této atmosféry naše poetické pásmo nikdy nevzniklo,“ říkají autoři.

NyníPísničky před svítáním
Píseň: Magická hlbočina (2020); Interpret: Bartošová Adriena; Album: Bartošová Adriena: O smútku a radosti
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web