Průlety folkovou pamětí

Průlety folkovou pamětí
2. listopadu 2018 Folk, Aktuality, Country Autor: Milan Tesař

Průlety folkovou pamětí je název nové knihy Michala Juppa Konečného, dlouholetého dramaturga Porty, šéfredaktora časopisu Folk & country a pořadatele festivalů Zahrada, Folková růže nebo Svojšický slunovrat.

Nakladatelství Galén, které knihu vydalo, uvádí:

„Michal Jupp Konečný (* 6. 8. 1942 v Praze) byl téměř u všeho, co v minulém půlstoletí hýbalo naší folkovou a country muzikou. Stál u zrodu a fungování devatenácti rozhodujících ročníků festivalu Porta (1971–1989), téměř dvaceti svojšických Slunovratů i Letorostů, řady strážnických Zahrad, čtyřiadvaceti Folkových růží a mnoha dalších. V sedmdesátých letech vedl Malostranskou besedu v Praze, v letech osmdesátých vytvořil z klubu Na Petynce nepřehlédnutelnou nejen trampskou a folkovou scénu, po roce 1989 založil a vedl jednadvacet ročníků časopisu FOLK & COUNTRY.“

Své vzpomínání na (nejen) folkovou hudbu zahajuje pohnutým rokem 1968. Popisuje fenomén Folk & country festivalu na počátku 70. let (a znovu v roce 1989), líčí dramatické dějiny Porty v době normalizace i fungování Malostranské besedy v téže době. Vrací se k neblahým tématům zákazů a povinných zřizovatelů. Popisuje začátky Svojšického slunovratu i Zahradu – nejprve ve Strážnici a od roku 1998 v Náměšti na Hané. Důležitá část knihy samozřejmě patří časopisu Folk & country.

 

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web