Písně s příběhem až v roce 2018

Písně s příběhem až v roce 2018
10. května 2017 Folk, Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Michal Horáček se rozhodl odložit konání prvního ročníku festivalu Písně s příběhem v Roudnici nad Labem na květen 2018. Důvodem je stále vyhrocenější situace na politické scéně, která v souběhu s Horáčkovou prezidentskou kandidaturou znemožňuje zachovat plánovaný zcela apolitický charakter festivalu. Přinášíme vám celé prohlášení Michala Horáčka.

Prohlášení Michala Horáčka k posunu prvního ročníku festivalu Písně s příběhem na rok 2018

Vážení přátelé, milí kolegové,

po důkladném zvážení jsem dospěl ke kroku, který bych vám chtěl tímto oznámit. Posunujeme konání festivalu Písně s příběhem na rok 2018.

Festival tedy proběhne na roudnickém zámku 25.–26. 5. 2018.

Tato hudební akce byla totiž plánována zcela mimo mé, jakkoli viditelné, politické aktivity, jako zcela apolitický festival, jehož primárním účelem měla být podpora dobrých českých textů a textařů a také založení tradice.

Bohužel ve stávající stále vyhrocenější situaci na politické scéně bychom základní podmínku, tedy striktní oddělení akce od politické kampaně, udrželi jen stěží. Což bych si velmi vyčítal už jen kvůli vám, našim divákům i všem vystupujícím.

Příští rok budu, tedy již po volbách, také moci stát za celým projektem plnou vahou a s veškerou vášní, kterou potřebuje.

Budu rád, když tuto nezvyklou a nepříjemnou situaci pochopíte a na mě ani na festival Písně s příběhem nezanevřete, i když se na krásném roudnickém nádvoří sejdeme později, než jsme očekávali.

Díky,
váš Michal Horáček