Festival Písně s příběhem – konkurs pro kapely

Festival Písně s příběhem – konkurs pro kapely

Ve dnech 26. a 27. května 2017 se v Roudnici nad Labem uskuteční první ročník festivalu Písně s příběhem. Vystoupí na něm Jiří Pavlica & Hradišťan, Bratři Orffové, Kittchen, Martina Trchová, Petr Linhart nebo Michal Horáček, který je pořadatelem festivalu. Ve spolupráci s Radiem Proglas nyní festival vyhlašuje konkurs, jehož cílem je najít šest dalších účinkujících.

Pravidla výběru účinkujících pro festival Písně s příběhem v Roudnici nad Labem – 26. a 27. května 2017

Pořadatel festivalu Písně s příběhem (Michal Horáček) nabízí prostor pro účinkování na akci Písně s příběhem v Roudnici nad Labem šesti skupinám nebo písničkářům, kteří úspěšně projdou konkursem, který pořádá Milan Tesař, vedoucí hudební redakce Radia Proglas.

Výběr účinkujících bude dvoukolový:

 1. Ze sólistů a skupin, které se přihlásí do 10. ledna 2017, vybere dramaturg (Milan Tesař) dvanáct finalistů. Finalisté budou o svém postupu informováni e-mailem nejpozději do 31. ledna 2017. Na postup do finále není žádný právní nárok a dramaturg nebude jednotlivým zájemcům podávat vysvětlení, proč byli, nebo nebyli vybráni.
 2. V sobotu 11. února 2017 v 19.15 odvysílá Radio Proglas v rámci svého hudebního týdeníku Slyšte, lidé! hodinový pořad, v němž zazní po jedné písni od každého z finalistů a stručné informace o každém finalistovi. Pořad bude mít reprízu v úterý 14. února v 16.55 a dále bude k dispozici v audioarchivu Radia Proglas (proglas.cz/audioarchiv).
 3. Po odvysílání premiéry pořadu bude spuštěno hlasování na internetových stránkách festivalu Písně s příběhem (http://pisnespribehem.cz). Uzávěrka hlasování bude ve čtvrtek 2. března ve 22.00. Pořadí finalistů, kteří získají v internetovém hlasování největší počet hlasů, vyhlásí dramaturg (Milan Tesař) v neděli 5. března 2017 od 19.00 na Radiu Proglas v hitparádě Kolem se toč. Šest nejlépe umístěných finalistů poté obdrží pozvánku k účasti na festivalu Písně s příběhem 27. nebo 28. května 2017 a další dva budou označeni jako náhradníci.
 4. Informace o postupujících a náhradnících se poté objeví na webu festivalu.

Do konkursu se mohou přihlásit hudebníci a skupiny všech žánrů. Nutnou podmínkou jsou původní AUTORSKÉ TEXTY V ČESKÉM JAZYCE a především naplnění hesla festivalu, tedy PÍSNĚ S PŘÍBĚHEM. Důraz při výběru bude tedy mimo jiné kladen na originalitu textů a na schopnost autorů prostřednictvím jazyka vyprávět silné příběhy.

Zájemci o účinkování na festivalu zašlou do 10. ledna 2017 na e-mailovou adresu tesar@proglas.cz přihlášku.

Přihláška musí obsahovat:

 • jméno skupiny nebo soutěžícího,
 • nástrojové obsazení,
 • kontaktní údaje (e-mail, telefon, web),
 • fotografii skupiny (vhodnou pro prezentaci na webových stránkách festivalu),
 • odkaz ke stažení tří písní ve formátu mp3, které odpovídají zadání (původní české texty, „písně s příběhem“),
 • popis zvukových souborů (název skladby, jména autorů, rok nahrání),
 • texty soutěžních písní v souboru formátu doc, docx, pdf nebo jiném vhodném.

(Pokud se CD interpreta/skupiny nachází v hudebním archivu Radia Proglas, stačí, když účastník konkursu v rámci přihlášky uvede jména tří skladeb z tohoto CD. V takovém případě není nutné zasílat zvukové soubory.)

Šesti úspěšným účastníkům konkursu pořadatel (Michal Horáček) poskytne: Časový prostor ve výši 60 minut (včetně zvučení), pódium s ozvučením, volný vstup na celý festival, honorář. Cestovné si účastníci konkursu hradí sami, nocleh pořadatel nezajišťuje. Konkrétní datum a čas vystoupení přidělí úspěšným finalistům produkce festivalu společně s dramaturgem.

Umělec se zavazuje vystoupení odvést v co nejlepší kvalitě, v době předem dohodnuté a respektovat požadavky pořadatele a inspice během vystoupení a realizace festivalu.

Umělec souhlasí s pořizováním obrazových a zvukových záznamů ze svého vystoupení pořadatelem pro potřeby další propagace festivalu Písně s příběhem.

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web